Про АПУ

photo

Стеценко Микола Володимирович

Президент АПУ
Керуючий партнер AVELLUM
Інформація

Програма кандидата в Президенти Асоціації правників України Миколи Стеценка та кандидатки у Віце-Президенти Асоціації правників України Тетяни Лисовець

 

БІОГРАФІЯ

Микола Стеценко – керуючий партнер AVELLUM і голова корпоративної практики та практики M&A. Микола також спеціалізується на податковому і конкурентному праві та консультує з питань нерухомості.

Микола має значний досвід надання консультацій щодо усіх типів корпоративних трансакцій, в тому числі щодо придбання компаній, спільних підприємств, IPO та корпоративного управління. Крім того, він супроводжує найбільш важливі угоди ключових клієнтів фірми.

Протягом своєї юридичної кар’єри Микола приділяв особливу увагу складним мультиюрисдикційним трансакціям, які в окремих випадках слугували підставою для створення нових прецедентів на ринку та були визнані низкою міжнародних юридичних директорій, в тому числі Chambers, IFLR та Legal 500.

Разом з тим Микола Стеценко часто залучається до створення законів або реформування законодавства країни. Зокрема, Микола брав активну участь у підготовці Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах”, в тому числі під час розробки положень про акціонерні угоди, товариства з обмеженою відповідальністю, корпоративне управління в публічних компаніях та механізми “squeeze-out” та “sell-out”.

Микола є членом Ради Комітету з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України з 2014 року. У 2017-2018 рр. Микола був членом Громадської ради про Антимонопольному комітеті України.

Він має право займатися юридичною практикою в Україні з 2000 року та в Штаті Нью-Йорк, США, з 2005 року.

ВИЗНАННЯ

Під керівництвом Миколи Стеценка AVELLUM працювала над реформуванням корпоративного законодавства в Україні та приведенням українських норм корпоративного права у відповідність до європейського законодавства. Саме за вагомий внесок у цій сфері AVELLUM отримала звання Юридична фірма року в Україні на церемонії нагородження IFLR Europe Awards-2021.

Микола Стеценко визнаний провідним юристом усіма авторитетними юридичними рейтингах, як міжнародними, так і українськими:

 • Входить до Hall Of Fame («Зал Слави») у сфері корпоративного права / M&A міжнародного рейтингу The Legal 500 з 2017 року
 • Входить до числа провідних юристів у рейтингу The Legal 500 у антимонопольному праві та практиці приватних клієнтів
 • Входить до числа провідних юристів (Band 1) у сфері корпоративного права / M&A міжнародного рейтингу Chambers Global та Chambers  Europe з 2014 року
 • Визнаний провідним юристом у сфері корпоративного права / M&A у рейтингу IFLR1000 з 2014 року
 • Є рекомендованим юристом з M&A та корпоративного управління (рейтинг Who’s Who Legal 2021)
 • Є рекомендованим фахівцем у сфері корпоративного права / M&A у рейтингу Best Lawyers з 2010 року
 • Визнаний юристом № 1 в Україні у сфері корпоративного права / M&A українським рейтингом Ukrainian Law Firms 2016. A Handbook for Foreign Clients з 2015 року
 • Щороку входить у ТОП 100 юристів України рейтингу «Вибір клієнта. 100 кращих юристів України» Юридичної газети
 • Входить до списку «Лідерів практик» у сферах корпоративного права / M&A та корпоративного управління / комплаєнсу у рейтингу «Вибір клієнта. 100 кращих юристів України 2020» Юридичної газети
 • Посідає 2 місце в Україні у ТОП-15 ефективних менеджерів-партнерів юридичних компаній («Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України – 2020», Юридична газета)
 • Є рекомендованим фахівцем у рейтингу Tax Controversy Leaders (International Tax Review) з 2013 року