Микола Стеценко взяв участь у презентації українськомовної версії Платформи обміну знаннями ЄСПЛ

Микола Стеценко, Президент Асоціації правників України, 4 квітня взяв участь в онлайн-презентації українськомовної версії Платформи обміну знаннями Європейського суду з прав людини (ECHR-KS). Співорганізаторами заходу виступили Верховний Суд, Рада Європи й АПУ.

Платформа обміну знаннями ECHR-KS — це інформаційний ресурс Європейського суду з прав людини, що забезпечує доступ до аналітичних матеріалів про прецедентну практику ЄСПЛ. Вона широко використовується правниками, суддями, науковцями та журналістами, доповнюючи наявні інструменти, зокрема базу рішень HUDOC.

Платформа оновлюється щотижня та сприяє кращому розумінню підходів ЄСПЛ до тлумачення положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Платформа забезпечує доступ до знань за статтями Конвенції, наскрізними темами, а також до матеріалів загального характеру.

У своєму виступі на онлайн-презентації Микола Стеценко наголосив на важливості Платформи для розвитку правозастосування в Україні, особливо в умовах війни.

Президент АПУ розповів про зусилля Асоціації, які вона спрямовує на підтримку правничої спільноти з перших днів повномасштабного вторгнення. Один із ключових інституційних кроків — створення Інституту прав людини АПУ, який об’єднав українських та міжнародних фахівців, котрі працюють над системними змінами у сфері захисту прав людини, забезпечення правовладдя та реформування системи правосуддя в Україні.

Також Микола Стеценко зазначив, що АПУ активно працює над підвищенням прозорості та доброчесності у сфері правосуддя, зокрема через антикорупційні ініціативи, участь у напрацюванні змін для реформування адвокатури, запуск лідерських програм для правників, а також створення освітніх можливостей для молодого покоління юристів.

«У своїй діяльності ми звертаємося до практики Європейського суду з прав людини як до надійного орієнтира у тлумаченні базових прав і свобод. Саме тому поява українськомовної версії Платформи обміну знаннями ЄСПЛ — це надзвичайно своєчасний та цінний крок. Вона відкриває ширший доступ до аналітики та практики Суду, роблячи ці знання інструментом щоденної роботи для кожного українського правника», — підкреслив пан Стеценко.

Він додав, що АПУ готова активно сприяти поширенню інформації про Платформу, навчати, організовувати обговорення, інтегрувати цей інструмент у професійний дискурс.

Також із вітальними словами виступили:

  • Станіслав Кравченко, Голова Верховного Суду;
  • Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні;
  • Тігран Карапетян, керівник відділу трансверсальних викликів і багатосторонніх проєктів Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

Після цього Расім Бабанли, перший заступник керівника Апарату Верховного Суду, презентував можливості Платформи обміну знаннями ЄСПЛ та переваги її використання й поділився досвідом роботи із цим інструментом у Верховному Суді.

Переглянути відеозапис презентації можна нижче:

Теги: Президент АПУМикола Стеценкодіяльність АПУспівпраця АПУ

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК