Оприлюднено звіт IBA про гендерну нерівність в юридичній професії в Україні, підготовлений АПУ

Міжнародна асоціація юристів (IBA) оприлюднила дослідження гендерної нерівності у світовій юридичній професії, присвячене Україні. Звіт «50:50 до 2030 року: лонгітюдне дослідження проблеми гендерної рівності в юридичній сфері — звіт про результати, отримані в Україні» для IBA підготувала Асоціація правників України.

Дослідження показало, що загалом жінки становлять 56% усіх юристів в Україні, причому 53% із них обіймають керівні посади — найвищий відсоток серед десяти досліджуваних країн. Найбільше жінок-юристів — на керівних посадах в державному секторі (76%), за ним слідують корпоративний сектор (59%) та судова система (40%). Найнижчий відсоток жінок-юристок на керівних посадах — у юридичних фірмах (38%).

Звіт щодо України є десятим у серії досліджень, проведених IBA у співпраці з LexisNexis Rule of Law Foundation (LNROLF). Дослідження є частиною дев'ятирічного проєкту з вивчення статистичної диспропорції між чоловіками та жінками на керівних посадах у юридичній професії — приватній практиці, корпоративних юридичних командах, установах публічного сектору та судовій системі. Проєкт має на меті виявити першопричини гендерної нерівності у вищих ешелонах юридичної професії, визначити, чи мають вплив ініціативи, запроваджені для подолання цієї нерівності. Також має бути розроблено план для забезпечення гендерної рівності на всіх рівнях.

У IBA зазначають, що дослідження України було б неможливим без роботи АПУ. З моменту повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року українські адвокати та судді борються за відстоювання цінностей правничої професії за найкритичніших обставин, демонструючи наполегливість, стоїцизм та стійкість, підтримуючи гендерну рівність як ключове питання для професії, наголошують у Міжнародній асоціації юристів.

Микола Стеценко, Президент АПУ, зазначив у своїй передмові до Звіту:

«Цей документ не лише відображає наші досягнення та виклики, з якими ми стикаємося, а й окреслює шлях до досягнення рівності та справедливості. У ці складні часи, коли наша країна бореться з наслідками повномасштабного вторгнення, жінки у правничій сфері демонструють неабияку стійкість та відданість справі. Від суддів до адвокатів, від науковців до волонтерів — жінки не лише виконують свої професійні обов’язки, а й надають неоціненну підтримку своїм громадам».

Переглянути Звіт можна за цим посиланням.

Теги: діяльність АПУспівпраця АПУ

У вас є цікава ідея заходу?