Захист прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет

КИЇВ — 13 червня 2017 року. Комітет АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права разом з комітетами з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету та з інтелектуальної власності провели засідання, де обговорили питання захисту прав інтелектуальної власності та прав осіб від порушень у мережі Інтернет.

Доповіді спікерів були зосереджені на питаннях неточності в нормативно-правових актах, які заважають повноцінно забезпечити захист авторських прав на твори, розміщені в мережі Інтернет; технологічних та юридичних аспектах розвитку доменного ринку, їх впливу на можливість захисту прав інтелектуальної власності та прав осіб від порушень у мережі Інтернет, перспектив розвитку; нових механізмів захисту прав інтелектуальної власності у всесвітній павутині.

Своїми думками з колегами поділилися запрошені гості заходу: Костянтин Зеров, асистент кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, консультант директора НДІ ІВ НАПрН України у сфері інформаційних технологій, Юрій Гончарук, директор Об’єднання підприємств «Український мережевий інформаційний центр», Юрій Каргаполов, генеральний директор Консорціуму «Український центр підтримки номерів та адрес», Наталя Разиграєва, директор департаменту «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес».

У заході також взяли участь члени АПУ: Роман Титикало, голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник АБ «Титикало та партнери», депутат Київської обласної ради, Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України, Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс».

Учасники засідання прийшли до одностайної думки, що у боротьбі правовласників з технологіями у більшості випадків перемагатимуть саме технології, оскільки завжди знаходяться нові засоби боротьби з обмеженнями.

Доповідачі надали практичні поради щодо боротьби з порушниками прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет.

Наприкінці заходу кожен бажаючий міг задати додаткові питання.

Висловлюємо вдячність усім учасникам заходу. Долучайтеся до діяльності Комітету з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини та надсилайте свої пропозиції та побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Презентація: «Руйнівники міфів: охорона та захист авторських прав на твори, розміщені в мережі Інтернет».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?