Підсумки LEGAL TALKS про аліментні зобов'язання разом з Наталією Горбаль

КИЇВ – 01 жовтня 2019 року. Відбулося засідання Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права АПУ за участі Наталії Горбаль, адвокатки, партнерки ЮФ «Золота середина». Пані Горбаль презентувала книгу власного авторства  «Must have сезона или Путеводитель по (трудностям) семейной жизни».

Модератор заходу, Ірина Мороз, Голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер AVELLUM, адвокат зазначила:

«Наразі, статистика сімейних розлучень в Україні продовжує невпинно зростати. Найчастіше, причиною розриву стосунків є неправильне уявлення пари про сімейний побут, ролей кожного з них та вкладу у збереження сім’ї. Пари просто не усвідомлюють відповідальності, яку вони приймають реєструючи шлюб або розпочинаючи спільне проживання у фактичних шлюбних відносинах».

Наталія Горбаль підкреслила  основними підвалинами щасливого подружнього життя є усвідомлення та екологічність стосунків. У своїй книзі вона запропонувала матрицю щасливого сімейного життя, а її книга є навігатором для виходу зі складних сімейних обставин.

За словами Юрія Некляєва, адвоката, юриста ЮФ «Asters», українське законодавство базується на обмежених підставах утримання другого з подружжя, за якими потрібно довести непрацездатність, потребу у матеріальному забезпечені та спроможність другого з подружжя його надати:

«Цікавим є право на утримання жінки або чоловіка, з яким проживає дитина до трьох років. При цьому, обов’язок утримання не залежить від реєстрації шлюбу, а виникає у зв’язку із народженням дитини та проживанням із одним з батьків. Потрібно пам’ятати, що питання утримання можна врегульовувати як у договірному, так і в судовому порядку».

Адвокат, старший юрист AVELLUM, Олександр Губін, розкрив проблеми судової практики щодо стягнення аліментів на повнолітніх сина чи дочку. За його словами, законодавство не передбачає для цього правових підстав у наказному провадженні, однак, судова практика рухається за вектором неправильної інтерпретації положень ЦПК, дозволяючи втілювати такі дії у життя.

Судовий наказ виноситься у короткі терміни, без повідомлення боржника  та вступає у законну силу  з моменту винесення. Його не можна оскаржити в апеляційному порядку,  лише переглянути за нововиявленими обставинами або визнати таким, що не підлягає застосуванню за обмеженим колом підстав.

«Через це виникає значна кількість проблем. Сподіваємось правильний напрям руху у даному питані зможуть встановити апеляційні суди або Верховний суд України»,  підсумували експерти.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?