Правове регулювання допоміжного материнства — фахове обговорення

КИЇВ — 17 березня 2017 року. Комітет АПУ з медичного права разом з Громадською радою при КМДА провели засідання, на якому обговорили особливості реалізації репродуктивних прав людини в Україні та США.

У якості спікерів виступили: Олена Бабич, адвокат, фахівець у галузі медичного та репродуктивного права, керівник «Юридичного бюро Олени Бабич», Алевтина Гусєва, професор Бостонського університету, Сергій Лисиця, директор юридичного відділу, спеціаліст у галузі сімейного та репродуктивного права МА «Допоміжне материнство», Ірина Мороз, заступник голови Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер AGA Partners. Модерували дискусію Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету АПУ з медичного права, директор ЮК «МедАдвокат», та Софія Богатова, віце-президент ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я».

Під час дискусії присутні проаналізували стан правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій в Україні та ознайомились із законодавчими ініціативами у сфері застосування репродуктивних технологій. Зокрема, жваву дискусію викликав той факт, що у нас немає ніякого реєстру агентств, які займаються такими послугами, а також не передбачено відповідальності за недобросовісне виконання ними своїх зобов’язань.

Також ознайомились із правовим регулюванням застосування допоміжних репродуктивних технологій у США. За словами пані Алевтини, законодавча база США загалом сприятлива для підтримки ДРТ, однак, зважаючи на особливості американської політичної системи, закони закріплюються на рівні окремих штатів, а тому можуть суттєво відрізнятися один від одного і, як наслідок, по-різному регулювати застосування ДРТ.

Крім того, присутні розглянули особливості оформлення правовідносин при застосуванні ДРТ та організаційно-правові моменти лікування іноземців в Україні.

По завершенню домовилися напрацювати удосконалення до нормативно-правової бази щодо регулювання застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з медичного права та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?