Гарантований пакет медичних послуг: фахове обговорення

КИЇВ — 01 березня 2017 року. Комітет АПУ з медичного права провів обговорення проблемних моментів гарантованого пакета медичних послуг разом із Громадською радою при КМДА та ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я».

Спікерами виступили: Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я України, Микола Паворозник, заступник голови КМДА, Дмитро Турчак, директор Департаменту охорони здоров’я м. Києва, Юлія Лобан, депутат Київради, секретар Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту, Андрій Семиволос, головний лікар КЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр», Наталя Лісневська, адвокат, заступник Міністра охорони здоров’я України 2014 — 2015 рр., Михайло Калініченко, голова Громадської ради при КМДА, Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету з медичного права АПУ, та Софія Богатова, віце-президент ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я».

Основним фокусом дискусії стала запропонована урядом «Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я України», яка передбачає визначення на законодавчому рівні, які послуги громадяни отримують безкоштовно, а за які необхідно сплатити. Мова йде про державний гарантований пакет медичних послуг.

За словами спікерів, він розповсюджуватиметься на всіх громадян держави та включатиме: первинну медичну допомогу; екстрену медичну допомогу (зокрема і у стаціонарі); основні види амбулаторних послуг за направленням лікаря первинної ланки; основні види планової стаціонарної медичної допомоги за направленням лікаря первинної ланки чи лікаря-спеціаліста. Також включатиме ліки — пріоритетом будуть ті, які призначають лікарі первинної ланки та спеціалісти амбулаторного рівня; основні лікарські засоби, що використовуються в стаціонарному лікуванні. Перелік того, що входитиме до гарантованого кошика первинної медичної допомоги, переглядатиметься щороку та залежатиме від показників бюджету, які держава виділятиме на охорону здоров’я.

Під час заходу також обговорили потреби громади м. Києва у наданні певних видів медичної допомоги та розглянули пропозиції щодо включення їх до гарантованого переліку медпослуг та його солідарне фінансування. Крім того, розглянули порядок призначення головних лікарів комунальних та державних медичних закладів.

На завершення присутні обмінялися думками щодо ролі приватних медичних заходів у наданні гарантованих медичних послуг та отримання фінансування за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?