Участь адвоката під час досудового розслідування у справах про ДТП. Практичне

ХАРКІВ — 03 лютого 2021 року. За ініціативи Відділення АПУ в Харківській та Дніпропетровській областях відбулося обговорення нагальних особливостей участі адвоката під час досудового розслідування кримінальних проваджень у сфері дорожньо-транспортних пригод.

Експертами заходу виступали Андрій Стеценко, адвокат ЮК «Ріяко і партнери» та Сергій Тарасевич, старший партнер, адвокат, АО «Смирнов, Тарасевич та партнери». Модерував обговорення Євген Ріяко, адвокат, керуючий партнер ЮК «Ріяко і партнери».

В ході обговорення експерти намагалися виокремити практичні поради адвокатам щодо низки питань, а саме:

Як діяти адвокату на стадії огляд місця події?

Сергій Тарасевич зазначає:

«У практиці кримінальних проваджень участь адвоката в первинній слідчій дії (огляді місця події) є доволі рідкісним явищем. Річ у тім, що учасник ДТП, потенційний клієнт, не готовий до того, що це з ним трапиться. Та найперше, що може отримати зробити людина, потрапивши в аварію — отримати консультації з місця події в телефонному режимі. Якщо адвокату все ж доведеться брати участь в цій слідчій дії — він має розуміти важливі нюанси, на яких варто сконцентрувати увагу під час огляду місця події».

Пан Тарасевич надав практичні поради: як діяти адвокату на цій стадії досудового розслідування. Крім того, він розкрив основні аспекти на які варто звернути увагу адвокату під час слідчого експерименту.

«Слідчий експеримент — це квінтесенція всього досудового розслідування в справах про ДТП. Якщо ми переглянемо судову практику — протоколи слідчих експериментів стають джерелом доказів в суді, на відміну від допитів учасників ДТП, які дуже часто навіть не досліджуються і не наголошуються в ході судового розгляду. Тому, з погляду тактики та стратегії захисту інтересів клієнта, до слідчого експерименту потрібно готуватися ретельно», — зазначив експерт.

Також адвокати розібралися з особливостями допиту в якості потерпілого,свідка, підозрюваного. Зокрема, Андрій Стеценко зауважив:

«Значною проблемою при такому допиті є так звані уявні свідки. Які щось бачили чи чули. Вони намагаються перш за все вигадати механізм ДТП — це грандіозна помилка. Тому коли готуємо свідка потерпілого чи підозрюваного, маємо чітко розуміти чи бачили вони, чи знають механізм розвитку ДТП». 

Далі експерти розібрали види експертиз, що найчастіше проводиться у справах по ДТП. Крім того, вони обговорили, яку стратегію краще обирати, щоб нівелювати результати експертизи.

Сергій Тарасевич зазначив, що практика ВС підтверджує — сторона захисту може спростувати висновки експертизи лише шляхом надання суду висновків альтернативної експертизи.

На завершення доповідачі обговорили ключові помилки слідчого під час досудового розслідування та як їх можна використати для захисту інтересів клієнта.

Долучитися до АПУ можна за посиланням.

Долучайтеся до АПУ в соціальних мережах: 

Facebook Відділення АПУ в Харківській області та Facebook Відділення АПУ в Дніпропетровській області / Telegram / Instagram / Linkedin / Twitter / Youtube.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?