Підвищення зарплатні працівникам поліції — реальний запобіжник корупції?

ДНІПРО — 23 грудня 2020 року. Нещодавно заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив про необхідність підвищення заробітної платні співробітникам поліції. За його словами, її розмір не відповідає їх навантаженню під час виконання своїх обов’язків. Крім того, він підкреслив про різницю в зарплатні поліцейського та співробітника НАБУ за рік у 6 разів.

Спеціальний матеріал для UBR.

Але чи насправді питання на часі? Чи сприятиме це запобіганню корупції та залученню нових кадрів? На всі питання допоміг відповісти Артем Гога, член Ради Відділення АПУ в Дніпропетровській області, начальник слідчого відділення Петриківського ВП ГУНП.

— Питання про підвищення заробітної плати співробітникам поліції найчастіше підіймається двічі на рік — у січні та червні. На початку 2020 року зарплатня поліцейським була підвищена на 5% і аналогічно ще на 5% в червні.

На сьогодні поліцейський отримує середню зарплатню близько 12-15 тис грн. Складається вона з окладу, звання, посади, (у деяких співробітників за роботу з таємною документацією) та вислуги років. Інша складова — премія за особливі умови праці.

А вони у співробітників поліції дійсно особливі. Якщо йде мова про оперативних співробітників або слідство, це добові наряди по 24 години, в середньому 4-5 разів на місяць, охорона громадського правопорядку. Часто всі свята, які люди проводять з сім'ями, поліцейські в цей час несуть службу (Новий рік, футбольні матчі, Великдень, розважальні програми міста, день Незалежності тощо). Крім того, їх робочий день може початися о 4 ранку та закінчитися пізно вночі.

Керівництво Нацполіціі планує підняти зарплату всім співробітникам поліції, бо досить складно фінансово утримувати себе та залишити зону ризику корупції при середній зарплаті в 14000 грн.

Зазвичай співробітники, які працюють понад 15 років в поліції є більш кадрово стійкими. Їх стаж уже значний, до пенсії залишається не так багато часу. А от щодо молодих співробітників — тут ситуація геть інша. Молодий співробітник, прийшовши на роботу до поліції, стикається з труднощами різного ступеня (пов'язаними з особливими умовами праці), і, отримуючи 12 000 зарплати не бачить сенсу працювати в поліції, бо часто молодим і перспективним юристам ЮК пропонують більш гідну зарплату та кращі умови.

Та кожен обирає свій шлях і цілі. Лікарі та вчителі отримують зарплатню ще меншу.

Рівень заробітної плати поліцейського міг би відрізнятися з огляду на місцевість, в якій він працює. Наприклад, робоче навантаження на співробітника в сільській місцевості та в мегаполісі колосально різниться, а зарплату вони отримують однакову.

Вважаю що зарплата поліцейського повинна бути стабільною з прив'язкою до курсу долара і становити не менше 1200 $ в місяць.

У співробітників оперативних і слідчих підрозділів з/п близько 1500 $, оскільки там найбільший «кадровий голод» і для роботи в них потрібні особливі навички.

У разі збільшення з/п, поліцейські матимуть більший стимул для просування по службі та більш якісне виконання своїх обов'язків. Звісно, тут і про зменшення ризику корупції.

Для більш комфортних умов роботи співробітників поліції потрібне не лише підвищення з/п, а й фінансування їх діяльності (офісне приладдя, бензин, проїзд із робочих питань, відрядження тощо).

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?