Ефективність медіації у приватних спорах: підсумки обговорення

КИЇВ – 22 січня 2020 року. Відбулося засідання Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права на тему «Поганий мир – краще доброї війни. Ефективність медіації у приватних спорах».

В обговоренні питань медіації у сімейних та цивільних спорах взяли участь Ольга Хмарук, сертифікований бізнес-медіатор, сімейний медіатор, співзасновник агентства медіації DecisionLab, Олена Білозор, сертифікований бізнес-медіатор, сімейний медіатор, співзасновник агентства медіації DecisionLab, Анжеліка Головченко, адвокат, сертифікований сімейний медіатор, член Національної Асоціації Медіаторів України та ГО «Ліга Медіаторів України», Ольга Тютюн, заступник директора Українського центру медіації по проектам регіонального розвитк та Ірина Мороз, партнер ЮФ AVELLUM, голова практики міжнародної торгівлі і практики сімейного права.

Експерти поділилися власними напрацюваннями та практичним досвідом. Модерував засідання Олександр Губін, член Ради комітету АПУ з сімейного, спадкового та цивільного права, старший юрист AVELLUM, адвокат.

Експерти розповіли, що медіація – це спосіб вирішення конфлікту за допомогою посередника. Його завдання – проаналізувати ситуацію, відновити  комунікацію між тими, хто конфліктує, та, з рештою, допомогти їм ухвалити правильне рішення.

Сама процедура медіації ґрунтується на основних базових принципах без яких медіація не може бути проведена. Серед них:  добровільна участь сторін в медіації, конфіденційність процесу, нейтральність, неупередженість та незалежність медіатора, самостійність прийняття рішення сторонами. Добровільний принцип медіації полягає в тому, що сторони можуть в будь-який момент припинити процес медіації.

«Найліпше, що можна зробити – допомогти сім’ї та компанії зберегти їхню силу, активи та цінності!»

У підсумку, Ольга Тютюн підкреслила: «Медіація - це прекрасно, це ефективно, це про «бути», а не «здаватися». А ще, це про щирість намірів, справжню командну роботу й сміливість взяти під контроль власне життя. Добровільність, нейтральність, конфіденційність».

Детальніше ознайомитися з презентацією можна за посиланням:

Анжеліка Головченко.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?