Іпотека: чи є загрози існуванню?

КИЇВ — 05 липня 2017 року. Комітет АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права провів засідання, присвячене обговоренню актуальних тем та останньої судової практики щодо питань, пов’язаних із іпотекою.

Спікерами заходу виступили Роман Титикало, голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник АБ «Титикало та партнери», депутат Київської обласної ради, та Роман Посікіра, партнер Адвокатського бюро Романа Посікіри, адвокат, автор книги «Іпотека: практичний порадник для юриста». Модерував дискусію Владислав Кисіль, заступник голови Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер ЮК «КПД Консалтинг».  

У форматі дружньої дискусії правники обговорили питання реконструкції, поділу майна та загалом проблем, які загрожують існуванню іпотеки. «Ця проблема не є суто теоретичною, але, на мій погляд, має глибокі теоретичні підвалини. По-перше, чи взагалі реконструкція створює нову річ чи ні? — питання неоднозначне, оскільки класичне законодавство стверджує, що створити нову нерухому річ у процесі переробки іншої неможливо, проте судова практика складається дещо по-іншому», — зазначив пан Владислав, задавши першу тему активної дискусії. У цьому аспекті Роман Посікіра навів приклади суперечливих судових рішень, які визнають виникнення саме нової речі, а відтак, і відсутність попередніх обтяжень. За його словами, основним критерієм у розмежуванні первинної та створеної нової речі є прив’язка виникнення другої без використання конструктивних елементів першої.

Окремо правники проаналізували проблеми спливу позовної давності та її впливу на іпотеку з порівнянням вітчизняної судової практики та практики ЄСПЛ. Не залишили осторонь і питання підвідомчості спорів про скасування рішень реєстраторів та підстави для скасування рішень про реєстрацію набуття права власності на предмет іпотеки.

На завершення учасники обговорили питання позасудового врегулювання звернення стягнення на предмет іпотеки та алгоритм дій іпотекодавця у разі застосування позасудового врегулювання.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Презентація «Іпотека: актуальні питання і судова практика».

Презентація «Реконструкція і знищення предмета іпотеки».

Презентація «Позасудове врегулювання звернення стягнення на предмет іпотеки».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?