Застава рахунку: доктрина та перспективне законодавство

КИЇВ — 17 травня 2017 року. Комітет з цивільного, сімейного та спадкового права провів семінар, на якому обговорили особливості застави майнових прав на грошові кошти на рахунках у банківських установах в контексті останніх змін до чинного цивільного законодавства.

Доповідачем виступив Владислав Кисіль, заступник голови Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер ЮК «КПД Консалтинг». Модерував дискусію Роман Титикало, голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник АБ «Титикало та партнери», депутат Київської обласної ради.

У своїй доповіді пан Владислав розповів учасникам, чому кошти, які знаходяться на рахунках у банківських установах, не можуть бути предметом застави та звідки така позиція прийшла у вітчизняне законодавство. 

У цьому аспекті доповідач проаналізував поняття грошей у зобов’язально-правовій та речово-правовій доктрині. Також пан Владислав роз’яснив учасникам, що таке гроші на рахунку de lege lata (з точки зору чинного закону) та яке воно має значення для мети застави. Не оминув доповідач і трактування поняття de lege ferenda (з точки зору законодавчого припущення).

На завершення учасники поділилися своїм баченням розвитку цієї сфери та яких змін варто чекати в майбутньому.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?