Правники обговорили нюанси витребування майна з чужого незаконного володіння

КИЇВ — 10 березня 2017 року. Комітет АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права провів засідання, на якому обговорили практичні аспекти правового регулювання витребування майна з чужого незаконного володіння.

Доповідачами виступили: Владислав Кисіль, заступник голови Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер ЮК «КПД Консалтинг», Юлія Гладьо, радник з юридичних питань ПрАТ «Київстар», Назар Шумський, радник з юридичних питань ПрАТ «Київстар», Юрій Пшевлоцький, керівник ТзОВ KS Partners, Максим Корчагін, партнер ЮФ «Антіка». Модерував дискусію Роман Титикало, голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник АБ «Титикало та партнери», депутат Київської обласної ради.

Під час заходу правники обговорили підстави витребування майна з чужого незаконного володіння. Далі розглянули поняття «віндикація» — витребування речі, яка наділена індивідуальними ознаками, перебуває в незаконній власності та є наявною у відповідача.

Проаналізувавши наявну судову практику з цього питання, було зазначено, що віндикаційний позов є реальним способом захисту порушеного права власника, проте його не слід плутати з кондикцією. Так, кондикція — це позадоговірний зобов’язальний спосіб захисту права власності, який може бути застосований самостійно на підставі ст. 1212 ЦК України. Це свого роду обов’язок набувача у недійному правочині відшкодувати своєму контрагенту-відчужувачу за цим же правочином реальні збитки, спричинені неможливістю повернути отримане.

Також учасники розглянули практику Європейського Суду з прав людини щодо витребування майна з чужого незаконного володіння. На завершення обговорили особливості захисту прав добросовісних набувачів при витребуванні майна з чужого незаконного володіння.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Презентації заходу:

Віндикація vs кондикція: новели судової практики

Практика ЄСПЛ щодо витребування майна з чужого незаконного володіння

Захист прав добросовісних набувачів при витребуванні майна з чужого незаконного володіння

Підстави витребування майна з чужого незаконного володіння

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?