Запобігання корупції у приватній сфері: обговорення в Тернополі
ТЕРНОПІЛЬ ‑06 листопада 2015 року. Відділення АПУ в Тернопільській області спільно із Юридичним факультетом Тернопільського національного економічного університету та Тернопільською міською громадською організацією «Правозахисна організація «Аквітас» провели круглий стіл присвячений темі «Запобігання корупції у приватній сфері».
Модератором заходу виступила Валентина Кравчук, к.ю.н., доц., доцент кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, член ТМГО «Правозахисна організація «Аквітас».
Актуальність обраної теми зумовлена подіями, які відбуваються у нашій країні і дають підстави стверджувати, що масштаби поширення корупції становлять значну небезпеку для реалізації принципів верховенства права та верховенства закону. Корупція в Україні, незважаючи на зміну політичної еліти і постійне оновлення антикорупційного законодавства, не зменшилася, а в деяких сферах навіть зросла на 5-18%. Про це свідчить порівняльний аналіз досліджень рівнів корупції в Україні, які проводилися компаніями Transparency International, Gallup International та Центр Разумкова у 2013-2015 роках. Це, зокрема, негативно впливає на темпи економічного розвитку, умови ведення бізнесу та підприємницької діяльності, рівень інвестицій у різні сфери народного господарства.
Метою заходу стало обговорення сутності та системи протидії корупції у приватній сфері, форм, а також заходів запобіжної діяльності у цьому напрямку в сучасних умовах, а також шляхів їх удосконалення.
Було розглянуто проблеми соціальної природи корупції, причини і умови вчинення корупційних діянь у приватній сфері, загально-соціальні та спеціально-кримінологічні заходи запобігання вчинення корупційних правопорушень у приватній сфері та інші.
Про корупційні ризики у сфері надання адміністративних послуг суб’єктам господарювання розповів к.ю.н., в.о. декана юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету - Сергій Банах, особливу увагу приділивши досвіду зарубіжних країн щодо усунення таких ризиків.
Активну участь в обговоренні питань в межах даної проблеми, і не тільки, взяли як викладачі юридичного факультету (В. Слома, Я. Жукорська, О. Росоляк, Т. Цимбалістий, О. Яремко, А. Баран, А. Грубінко, В. Ухач, М. Кравчук та інші), так і практикуючі правники. Зокрема, суддя судової палати у кримінальних справах Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області - Петро Гуменний, суддя господарського суду Тернопільської області - Іван Шумський, старший прокурор відділу прокуратури Тернопільської області - Віктор Оскоріп, представник УМВС України в Тернопільській області - Ігор Кульчицький та інші.