Правники проаналізували як ЗМІ сприяє здійсненню справедливого судочинства

КИЇВ – 09 липня 2015 року.  Відбувся семінар Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права, присвячений темі «Використання гласності, громадської думки і ЗМІ, як засобів захисту інтересів клієнта».

Експертами заходу виступили: Роман Титикало, голова Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник Центру правової допомоги БФ «КОЛО», адвокат, керівник АБ «ТИТИКАЛО ТА ПАРТНЕРИ», Олександр Горошинський, партнер адвокатської фірми «GORO legal», адвокат, діючий член адвокатського об'єднання Печерської колегії адвокатів м.Києва, Дмитро Овсій, партнер адвокатської фірми «GORO legal», юрист, фахівець з управління активами та Заліна Крюкова, головний редактор інформаційного порталу Київ 24.

Під час заходу проаналізували законодавчі норми, в яких закріплено принцип гласності судового процесу і його повної фіксації технічними засобами,  розглянули способи участі ЗМІ та громадськості у судовому процесі, а також способи використання ЗМІ при плануванні стратегії захисту інтересів клієнта.

Крім того, правники обговорили правові гарантії гласності в кримінальному процесі, проаналізували нормативно правові акти, що регулюють діяльність ЗМІ та журналістів. Також розглянули рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам про надання через ЗМІ інформації про кримінальні процеси. Окрему увагу приділили мотивам залучення ЗМІ до судочинства. Й не дивно, адже їх участь стимулює учасників судового процесу й сам суд дотримуватись процедури судочинства, не порушувати закон. А ще це сприяє профілактиці корупції та незаконних дій правоохоронних органів й судів.

В ході заходу розглянули також питання використання гласності, громадської думки та мас-медіа, як спосіб захисту інтересів клієнта в цивільному судочинстві.  Окрім того, правники проаналізували практику іноземних держав щодо встановлення паритетних відносин суду та ЗМІ та поділились власним досвідом використання ЗМІ в судовому процесі. На завершення  всі учасники мали змогу отримати корисні рекомендації щодо роботи з журналістами.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?