Моніторинг судових проваджень у справах про воєнні злочини

Асоціація правників України реалізує проєкт «Моніторинг судових проваджень у справах про воєнні злочини» в рамках грантової угоди з проєктом USAID «Права людини в дії», який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

З початком повномасштабної війни національна система юстиції зіткнулась із необхідністю швидко та якісно розглядати велику кількість справ щодо вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Україні. Моніторинг судових проваджень в частині серйозних міжнародних злочинів є важливим кроком на шляху до підтримки української системи юстиції у забезпеченні права на справедливий суд та європейської і євроатлантичної інтеграції України. 

Метою проєкту «Моніторинг судових проваджень у справах про воєнні злочини» є:

  • аналіз нової судової практики в Україні, яка стосується розгляду справ про воєнні злочини, а також ролі органів прокуратури та якості здійснення захисту підозрюваних, обвинувачених і потерпілих;
  • формування уявлення про те, наскільки така судова практика відповідає міжнародним стандартам, зокрема правам людини;
  • у разі виявлення будь-яких недоліків — звернення на них уваги суддівської спільноти та формування пропозицій щодо способів їх усунення.

З огляду на безпрецедентне навантаження на судову систему, а також відсутність глибоких знань і досвіду у сфері воєнних злочинів у суддів та працівників судової системи у всіх без винятку областях України моніторинг судових проваджень також допоможе достатньо швидко виправити можливі недоліки судової практики.

Термін реалізації проєкту: 

  • Фаза 1: Липень – Жовтень 2023 року
  • Фаза 2: Грудень 2023 року – триває

Із текстом звіту за результатами першої фази Проєкту можна ознайомитися за цим посиланням.

Ставайте членом АПУ

Станьте членом АПУ та отримайте знижку на участь у заході
Команда проєкту
Виконавча директорка
Керівниця проєктів
Радниця з міжнародної діяльності

Партнери

Новини проєкту