Відбір кандидатів для участі в навчальному візиті в м.Гаага (Нідерланди)

Асоціація правників України оголошує про початок відбору кандидатів для участі в навчальному візиті в м.Гаага (Нідерланди), що відбудеться в межах проєкту «Моніторинг судових проваджень в справах про воєнні злочини» в рамках грантової угоди з проєктом USAID «Права людини в дії», який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

Міжнародна асоціація юристів (IBA) та Інститут прав людини Міжнародної асоціації юристів (IBAHRI) співпрацюють з АПУ у реалізації навчального візиту, надаючи експертну та технічну допомогу з питань міжнародного права та прав людини.

І. ДЕТАЛІ НАВЧАЛЬНОГО ВІЗИТУ:

Навчальний візит стане важливим кроком на шляху до підтримки української системи юстиції у забезпеченні права на справедливий суд та європейської і євроатлантичної інтеграції України. В умовах, коли всі області України є предметом агресії Російської Федерації, необхідним є  посилення спроможності учасників судового провадження на всій території країни вести справи щодо воєнних злочинів.

Попередня програма*: 

Протягом візиту буде здійснюватись послідовний переклад з англійської мови на українську та навпаки.

Вівторок 11 червня: Міжнародний кримінальний суд

 • Відвідання відкритого слухання 
 • Зустріч з Office of the Prosecutor (OTP) ICC 
 • Зустріч з International Criminal Court Bar Association
 • Зустріч з  Відділом участі потерпілих та відшкодування шкоди (the Victims Participation and Reparations Section (VPRS))

Середа 12 червня - Четвер 13 червня: Тренінг в Лейденському університеті 

 • Порядок повідомлення обвинувачених про провадження
 • Пріоритезація справ, пов'язаних з війною
 • Стандарти захисту у справах, пов'язаних з війною. Роль захисту в заочному провадженні
 • Стратегія захисту в провадженнях за процедурою in absentia або у випадках, коли обвинувачений не дає вказівок
 • Гарантії справедливого судового розгляду
 • Стандарти доказування
 • Захист потерпілих
 • Робота зі свідками

П'ятниця 14 червня: Kosovo Specialist Chambers:

 • Досвід KSC у справах про воєнні злочини: короткий огляд проваджень
 • Стратегії обвинувачення та захисту, основні проблеми та отримані уроки
 • Основні види доказів, збирання та зберігання доказів
 • Захист свідків і потерпілих
 • Спостереження за процесами в КСС, спілкування із суддями та працівниками ККС

*Зверніть увагу, програма може бути зміненою чи доповненою організаторами. Ми звернемось до учасників, які будуть відібрані за результатами конкурсу, щоб сформувати детальніше теми для тренінгу під їх запит.

ІІ. ПЛАН ПОЇЗДКИ:

09 червня 2024 року, 18:19 — 04:55. Поїзд Київ — Хелм.

10 червня 2024 року, 06:58 — 10:17. Поїзд Хелм — Варшава.

10 червня 2024 року, 16:45 — 18:50. Рейс Варшава — Амстердам.

10 червня 2024 року, 21:05 — 21:57. Поїзд Амстердам — Гаага.

10 — 15 червня 2024 року — проживання в Гаазі.

15 червня 2024 року, 05:22 — 06:17. Поїзд Гаага — Амстердам.

15 червня 2024 року, 10:30 — 12:30. Рейс Амстердам — Варшава.

15 червня 2024 року, 17:47 — 21:05. Поїзд Варшава — Хелм.

15 червня 2024 року, 23:40 — 12:17. Поїзд Хелм — Київ.ІII. ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ:

Для участі в навчальному візиті будуть відібрані 3 судді, 3 прокурори та 3 адвокати, які: 

 • мають досвід розгляду кримінальних справ у справах про воєнні злочини або, відповідно, мають досвід участі у відповідних провадженнях;
 • знайомі з міжнародними стандартами, зокрема щодо права на справедливий суд;
 • мають можливість подорожувати за кордон.

Необхідні документи:

 • CV (резюме) із зазначенням вашого рівня володіння англійською мовою.
 • Мотиваційний лист (має містити описову частину, де буде зазначено про ваш професійний досвід в провадженнях щодо воєнних злочинів та мотивацію взяти участь в навчальному візиті).
 • За результатами навчального візиту — описовий звіт (затвердженої структури).

Крайній термін для подання заявок: 17 квітня 2024 року о 19:00.

Вищезазначений пакет документів надсилайте на електронну адресу kpyshchyk@uba.ua з темою листа «Навчальний візит|Гаага». 

За додатковою інформацією звертайтеся до Катерини Пищик за телефоном: +38 (096) 742-71-07 або e-mail: kpyshchyk@uba.ua.

IV. ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ:

Асоціація правників України в межах проєкту «Моніторинг судових проваджень в справах про воєнні злочини» в рамках грантової угоди з проєктом USAID «Права людини в дії», який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) забезпечує учасників: квитками (поїзд – купе та/або другий клас, літак – економ клас), проживання (одномісні номери «Стандарт» зі сніданками), компенсаційними витратами («добовими») та відшкодовує визначені витрати на таксі з/до аеропорту та в м.Гаага.

_____

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров'я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

У вас є цікава ідея заходу?