Домашнє насильство: «головний біль» сьогодення

КИЇВ — 13 листопада 2018 року. Комітети з цивільного, сімейного та спадкового права та Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України обговорили тему «Протидія домашньому насильству: практика застосування нового законодавства та існуючі виклики» за Круглим столом.

Модерував захід Євгеній Солодко, Голова комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, керуючий партнер АО «Солодко і партнери».

Доповідачами були Віра Левко, суддя Дніпровського районного суду м. Києва, Христина Кіт, адвокатка, голова Асоціації жінок-юристок України ЮрФем. Експертка у сфері захисту постраждалих від домашнього насильства та гендерної дискримінації та Ольга Лепіхіна, член Ради Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права,  старший юрист ЮФ «Астерс», керівник практики сімейного права (з презентацією пані Ольги можете ознайомитися тут). 

Під час заходу обговорили ряд актуальних питань щодо теми домашнього насильства, а саме: заборонний і обмежувальний припис; судова практика та проблеми, які виникають під час розгляду адміністративних матеріалів за ст. 173-2 КУПАП; можливі зловживання нормами законодавства; особливості роботи з постраждалими та практика ЄСПЛ по даній категорії справ, зокрема позитивні зобов'язання держави щодо захисту прав постраждалих від домашнього насильства. Зокрема, обговорили Ст. 126-1 КК - домашнє насильство (вступає в силу 11 січня 2019 року).

Спікери, наводячи реальні приклади, дійшли до висновку, що на сьогодні практика застосування нового законодавства є неефективною. Ще є безліч моментів, над якими можна та треба працювати.

«Закон насправді нічого не вирішує! На превеликий жаль, насилля було, є і буде», зауважив Євгеній Солодко.  

Віримо у те, що питання щодо домашнього насильства через деякий час вже буде стояти не так гостро. Слідкуйте за анонсами наших засідань, круглих столів, аби бути у курсі всіх подій правничого світу!

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?