Реформа системи виконання судових рішень — які перспективи?

КИЇВ — 24 вересня 2015 року. Як відомо, у межах Асоціації правників України (АПУ) були розроблені проекти законів України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», які наразі знаходяться на розгляді Верховної Ради України (реєстраційні номери 2506а, 2507а, 2508а).

Зазначені законопроекти були розроблені ініціативною групою в межах Комітету АПУ з конкурсного права, яку очолює член Правління АПУ Юліан Хорунжий («Аріо Кепітал Груп»). Власне, про проходження проектів і перспективи реформи ми поцікавилися у одного з авторів проектів, народного депутата України Руслана Сидоровича.

«Законопроекти про реформу системи виконання судових рішень отримали позитивний висновок Комітету з питань правової політики та правосуддя і рекомендовані Верховній Раді України для прийняття за результатами першого читання за основу. На жаль, Парламент уже двічі не встиг розглянути ці проекти під час пленарних засідань, однак переконаний, що наступного пленарного тижня Верховна Рада розгляне ці проекти та схвалить їх у першому читанні. Тому маю надію, що до завершення року нам вдасться прийняти реформу в цілому та з 1 березня 2016 року вона запрацює, як це і передбачено законопроектами», — коментує Руслан Сидорович.

А наскільки проект правників відповідає європейській практиці та які є підходи до побудови системи виконання судових рішень, пропонуємо почитати у статті Катилина Попова, експерта Проекту ЕС «Підтримка реформ в сфері юстиції в Україні».

Нагадуємо, що у межах IV Судового форуму АПУ Сергій Шкляр, к.ю.н., заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби, виступить з доповіддю «Використання світового досвіду у сфері реформування системи виконання судових рішень в Україні».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?