Запровадження інституту приватних виконавців – виходимо на фінішну пряму

КИЇВ – 28 травня 2015 року. У Комітеті Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя за участі представників Асоціації правників України пройшло розширене засідання на тему «Запровадження інституту приватних виконавців в Україні».

На засіданні були презентовані законопроекти «Про виконавче провадження», «Про внесення змін до Закону України «Про державну виконавчу службу», які розроблені народними депутатами України Русланом Сидоровичем та Сергієм Алєксєєвим за участі представників Асоціації правників України, зокрема, членів Комітету АПУ з конкурсного права. Експертна робота з боку АПУ проходила за координації та активної участі члена Правління АПУ Юліана Хорунжого, партнера Ario Capital Group.

Під час обговорення законопроектів особливу увагу приділили питанням запровадження змішаної системи примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) в Україні, можливих ризиків запровадження інституту приватних виконавців тощо.

«На сьогодні, я можу майже нас вітати, оскільки Рада судової реформи, що діє при Адміністрації Президента України, змогла дійсно стати об'єднуючим майданчиком для усіх експертів, і на засіданні цієї Ради за участі Президента було затверджено результати нашої піврічної важкої роботи. Тепер маю надію, що Президент скористається своїм конституційним правом і внесе напрацьовані законопроекти як позачергові», - підсумовує враження від зустрічі Руслан Сидорович на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Можливо, для когось ця реформа може видатись незначною, але насправді це буде одна з найфундаментальніших реформ останнього часу. Близько половини звернень наших громадян до Європейського суду з прав людини стосуються неможливості добитись ними виконання судових рішень. Крок за кроком, і ми таки змінимо цю країну на краще», - коментує він.

«Цей законопроект - один з кращих прикладів реальної роботи депутата – юриста. Коли законопроект не політичний і не популістський, а глибоко і детально відпрацьована реформа», - переконаний Президент АПУ Денис Бугай.

«Представництво Асоціації правників України на розширеному засіданні сьогодні було надпотужним. І це не дивно, з огляду на ту роботу, яка була проведена фахівцями Комітету АПУ з конкурсного права», - ділиться враженнями член Ради Комітету з конкурсного права Ірина Сербін.

З детальнішою інформацію щодо Комітету з конкурсного права АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?