Комітет АПУ з конкуренційного права пропонує АМКУ врахувати пропозиції

КИЇВ — 18 липня 2019 року. Комітет АПУ провів аналіз конкуренційного законодавства і практики в Європейському союзі та конкуренційного законодавства України і підготував пропозиції, які унеможливлять уникнення юридичної відповідальності та ухилення порушників від сплати штрафів через виведення ними своїх активів в інші компанії групи.

За даними Антимонопольного комітету України, в багатьох випадках штрафи добровільно не сплачуються, навіть якщо рішення АМКУ відповідачами не оскаржуються в суді. В результаті АМКУ змушений ініціювати судові процеси для примусового стягнення штрафів, що відволікає ресурси АМКУ на тривалі судові процеси. За цей час відповідачі встигають позбавитися активів, що унеможливлює виконання рішення АМКУ про сплату штрафу. За даними 2018 року, середній рівень стягнення штрафів становить лише 7-8% від загальної суми накладених штрафів.

Провівши аналіз, Комітет АПУ дійшов висновку, що підвищенню ефективності застосування конкуренційного законодавства, створенню умов для запобігання порушенням правил конкуренції в Україні може сприяти, зокрема, повноцінне застосування АМКУ при розслідуванні порушень конкуренційного законодавства та накладенні штрафів концепції суб’єкта господарювання як єдиної економічної одинці (групи юридичних та/або фізичних осіб, пов’язаних відносинами контролю), яка закріплена в Законі.

Комітет АПУ пропонує АМКУ розглянути пропозиції, врахувати досвід ЄС та застосувати їх у своїй правозастосовчій діяльності. З метою сприяння практичній реалізації наданих пропозицій, методичному забезпеченню та удосконаленню правового регулювання відносин Комітет АПУ пропонує АМКУ провести робочу зустріч для обговорення відповідних питань. Зокрема, Комітет АПУ готовий взяти участь у напрацюванні та формулюванні конкретних правових позицій, які можна буде включати до рішень АМКУ.Committee news

Do you have an interesting idea for an event?