Комітет АПУ надав зауваження та пропозиції до проєкту Закону України № 9330

Комітет АПУ з конкуренційного права (далі – Комітет АПУ) звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з економічного розвитку Д. Наталухи та народних депутатів Д. Арахамії, Р. Підласої та О. Корнієнка щодо проєкту Закону України № 9330.

Асоціація завжди готова до відкритого діалогу з органами державної влади та уважно слідкує за законодавчими ініціативами Верховної Ради України.

У Верховній Раді України 26 травня 2023 року був зареєстрований проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України» № 9330 (далі – Законопроєкт).

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку 29 травня 2022 року рекомендував визначити Законопроєкт невідкладним та скоротити строк внесення альтернативних законопроєктів.

АПУ звертає увагу на те, що ряд положень Законопроєкту, по-перше, містить окремі положення, не відповідають принципу верховенства права та створюють передумови для порушення прав суб'єктів господарювання, а також не відповідають  зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).

Експерти Комітету АПУ надали зауваження та пропозиції та звернулися з проханням врахувати їх при доопрацюванні Законопроєкту.

Також Комітет АПУ нагадав про зауваження і пропозиції, з якими зверталися раніше, та попросив врахувати при розгляді однойменного проєкту закону № 5431, який містить відповідні положення, аналогічні положенням Законопроєкту.

Committee News

Join the UBA

Keep up to date with the latest news from the Ukrainian Bar Association. Gain access to the useful information and educational opportunities. We will be happy to advise you and provide all the necessary support.