Комітет АПУ надав зауваження та пропозиції до проєкту Закону України № 9330

Комітет АПУ з конкуренційного права (далі – Комітет АПУ) звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з економічного розвитку Д. Наталухи та народних депутатів Д. Арахамії, Р. Підласої та О. Корнієнка щодо проєкту Закону України № 9330.

Асоціація завжди готова до відкритого діалогу з органами державної влади та уважно слідкує за законодавчими ініціативами Верховної Ради України.

У Верховній Раді України 26 травня 2023 року був зареєстрований проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України» № 9330 (далі – Законопроєкт).

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку 29 травня 2022 року рекомендував визначити Законопроєкт невідкладним та скоротити строк внесення альтернативних законопроєктів.

АПУ звертає увагу на те, що ряд положень Законопроєкту, по-перше, містить окремі положення, не відповідають принципу верховенства права та створюють передумови для порушення прав суб'єктів господарювання, а також не відповідають  зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).

Експерти Комітету АПУ надали зауваження та пропозиції та звернулися з проханням врахувати їх при доопрацюванні Законопроєкту.

Також Комітет АПУ нагадав про зауваження і пропозиції, з якими зверталися раніше, та попросив врахувати при розгляді однойменного проєкту закону № 5431, який містить відповідні положення, аналогічні положенням Законопроєкту.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?