На засіданні Комітету АПУ обговорили пропозиції до АМКУ щодо вдосконалення антимонопольного законодавства

КИЇВ — 31 січня 2019 року. Комітет АПУ з конкуренційного права провів робочу зустріч для обговорення пропозицій до АМКУ щодо вдосконалення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Комітет Спільноти працює у напрямі змін до положень про надання державної допомоги. Зокрема, зміни стосуються Податкового та Митного кодексу, критеріїв надання допомоги у вугільній та банковій галузях. Також переглянули варіанти процесуальних змін.

Модерував зустріч Голова Комітету з конкуренційного права Олександр Вознюк. Пан Олександр розглянув пропозиції до проекту Закону про внесення змін до Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»:

— вплив на торгівлю;

— економічна діяльність;

— надавачі — органи державної влади;

— ПЗЕІ — повноваження місцевої влади;
— суб’єкт господарювання;

— обов’язковість міжнародних норм;

— державні закупівлі на конкурентні процедури закупівель;

— ALTMARK;

— момент надання державної допомоги;

— компенсація ПЗЕІ — може бути допустима;

— критерії загальні, ПЗЕІ, гарантії (КМУ);

— % за незаконну державну допомогу.

Олена Гадомська, юрист ЮФ Asters, розповіла про зміни в правовому регулюванні контролю за державною допомогою.

Експерти обговорили проект Концепції державної політики розвитку та захисту економічної конкуренції в Україні, а також пропозиції АПУ до проекту та п. 51 Підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України щодо непоширення конкуренційного законодавства до об’єктів права інтелектуальної власності.

Під час робочої зустрічі доповідачі разом із учасниками переглянули варіанти процесуальних змін. Робота над проектом змін до ЗУ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» ведеться і невдовзі Комітет подасть його зміни до законодавчих органів.

Більше фото — на сторінці Комітету у Facebook.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?