Профільний Комітет проаналізував стан ринку кредитних портфелів

КИЇВ — 04 липня 2017 року. Комітет АПУ з банківського, фінансового та страхового права обговорив низку проблем, які виникають при формуванні цивілізованого ринку купівлі-продажу прав вимоги по кредитним договорам, реалізації своїх прав кредиторами, не оминувши практику діяльності податкових органів та колекторського бізнесу у цій сфері. 

Доповідачами виступили: Ігор Олехов, член ради Комітету з банківського, фінансового та страхового права, партнер МЮФ Baker & McKenzie Ukraine, Ольга Козлова, начальник управління Юридичного департаменту Національного банку України, Дмитро Михайленко, партнер Юридичної фірми OMP Tax & Legal, Сергій Нікіфоров, виконавчий директор Асоціації колекторського бізнесу України, Сергій Паперник, керівник практики банківського та фінансового права ЮФ N&D, голова Арбітражного комітету з питань фінансової реструктуризації, Євгеній Пистогов, головний юрисконсульт Юридичного департаменту Національного банку України.

Серед учасників круглого столу також були присутні представники Асоціації учасників колекторського бізнесу України, банківського сектору, юридичних та фінансових компаній.

Сергій Паперник здійснив глибокий аналіз проблемної заборгованості в розрізі юридичних та фізичних осіб, а також порівняв показники проблемної заборгованості в Україні та країнах Європи. Керівник практики банківського та фінансового права ЮФ N&D окреслив основні проблеми формування ринку NPL та кроки на шляху до нього (https://www.slideshare.net/UBA-komitet/ss-77576975).

Ольга Козлова наголосила на необхідності врегулювання податкового законодавства з метою уникнення невірного трактуванням норм, що регулюють ринок купівлі-продажу кредитних портфелів.

Євгеній Пистогов розглянув норми Проекту Закону «Про особливості здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості», при розробці яких було взято за основу турецький досвід та які дають додатковий інструмент для роботи з проблемною заборгованістю. Так, згаданий законопроект передбачає створення особливого виду фінансових компаній, для яких буде створено відповідне правове поле та які матимуть ексклюзивне право для роботи з проблемною заборгованістю, купуючи її у банків та інших учасників ринку. Проект Закону пропонує внесення змін до податкового Кодексу України та валютного законодавства.

Дмитро Михайленко звернув увагу на судову практику вирішення спорів між органами фіскальної служби та банками з податкових питань.

Сергій Нікіфоров висловив своє ставлення до бажання законодавців врегулювати діяльність колекторського бізнесу, детально зупинився на недоліках та недоцільності самого законопроекту №6417 від 26.04.2017 «Про особливості здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості» (https://www.slideshare.net/UBA-komitet/5-6417-64171-26042017).

По завершенні круглого столу присутні домовилися найближчим часом обговорити Законопроект робочої групи НБУ та ЄБРР, що скоро буде офіційно представлений та який регулює більшість технічних питань, вирішення яких потребує існуючий ринок купівлі-продажу кредитних портфелів.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність партнеру заходу Юридичній фірмі N&D.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?