Комітет АПУ вимагає доопрацювати карантинний закон в контексті орендної плати

КИЇВ – 06 квітня 2020 року. Комітет АПУ з нерухомості та будівництва направив відкрите звернення Голові Комітету Верховної Ради України Дмитру Наталусі з вимогою доопрацювати Закон України № 540-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Ним були доповнені «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України (далі ЦКУ) пунктом 14:

«З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року № 211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу».

Експерти Комітету зазначили, що, по-перше, такі зміни вносять плутанину до ч.6 ст.762 ЦКУ, по-друге, не враховують баланс відносин найму і, по-третє, ігнорують інтереси всіх суб’єктів орендних правовідносин, які зазнають збитків у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

Правники підкреслили, що звільнення наймачів від сплати орендної плати, нині – правильний крок. Проте, зауважили, що хоча Закон і має на меті зменшення негативного впливу поширення COVID-19, він не враховує навантаження щодо всіх суб'єктів цивільних правовідносин і необхідного розподілу витрат між сторонами.

«Зазначені зміни є неузгодженими і можуть мати наслідками судові спори між наймодавцями й наймачами», - йдеться у тексті листа.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?