Звернення АПУ щодо продажу банками своїх непрацюючих кредитів

КИЇВ — 16 листопада 2021 року. Асоціація правників України звернулася з офіційним листом до голів Національного банку України, Верховного Суду, адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Незалежної асоціації банків України та банків України, в якому висловила занепокоєння ситуацією, що склалася на ринку продажу банками своїх непрацюючих кредитів (NPL).

Попри політику Національного банку України щодо стимулювання зниження рівня NPL, частка непрацюючих кредитів все ще залишається високою. Окрім цього, немає єдності щодо продажу банками своїх NPL і в судовій практиці. Законодавчі зміни, що відбулися, передбачені лише для банків, що перебувають на стадії ліквідації, що, відповідно, створює дискримінаційні умови для учасників фінансового ринку. Адже як неплатоспроможні, так і працюючі банки потребують ефективних механізмів продажу непрацюючих активів.

«Штучне звуження кола осіб, які можуть придбати проблемну заборгованість, зменшує конкуренцію на ринку і, як наслідок, знижується вартість, яку отримує банк за відступлення проблемної заборгованості…За таких умов страждає, в першу чергу, вітчизняний банківський сектор. Вказане створює загрозливу ситуацію, за якої банки просто не можуть «оздоровитись», а безнадійні борги висять тягарем на балансах банків», — зазначили експерти АПУ.

Асоціація звертається до правової спільноти із закликом звернути увагу на необхідність забезпечення належного функціонування ринку продажу банками своїх NPL на основі міжнародних стандартів, серед іншого — і для можливості залучення інвестицій у ринок NPL в Україні.

Детальніше ознайомитися зі зверненням Асоціації правників України можна за посиланням.

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?