Під час засідання Комітету АПУ обговорили новвоведення та практичне застосування закону про відновлення кредитування

КИЇВ — 25 березня 2019 року. Про відновлення кредитування, нововведення та їх майбутнє практичне застосування говорили під час засідання Комітету з банківського, фінансового та страхового права АПУ.

Антон Коробейніков, заступник голови Комітету з банківського, фінансового та страхового права, партнер Sayenko Kharenko, оголосив порядок денний засідання та представив спікерів, які брали активну участь у підготовці законопроекту «Про відновлення кредитування» та безпосередньо працюють з ним.

За словами експертів положення закону мають трирічну історію:проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками та кредиторами (2015 рік) та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стимулювання кредитування в Україні) (2016 рік).

Серед спікерів представники банків Ощадбанк, УкрСиббанк, Аваль та Сбербанк в обличчі: Артема Саковця, начальника управління стягнення заборгованості Ощадбанку, Олени Полянчук, Начальника управління супроводу продажів Юридичного департаменту АТ «УкрСиббанк», члена комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, Дениса Грищенка, головного менеджера з правових питань Управління правового та аналітичного забезпечення процесів стягнення АТ «Райффайзен Банк Аваль», заступника Голови комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, Вячеслава Лисенка, координатора комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, Олега Будніченка, виконавчого директора з питань претензійно-позовної роботи АТ «Укрексімбанк», Василя Гея, виконавчого директора Департаменту правового забезпечення та стягнення боргів ПАТ «Сбербанк» та Олексія Колтока, радника юридичної фірми Sayenko Kharenko.

Дія закону, на даний момент, перебуває у часі. Говорячи про прикінцеві та перехідні положення цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через три місяці з дня набрання чинності цим законом. Варто зауважити, що він застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію. Також до відносин, що виникли до введення його в дію та продовжують існувати після введення його в дію, крім частини четвертої статті 36 Закону України «Про іпотеку», що застосовується виключно до договорів і угод, укладених після введення в дію цього Закону.

Зокрема, спікери обговорили зміни в регулюванні кредитних договорів, договорів застави, іпотеки та поруки та розглянули першу практику застосування закону з банківського, фінансового та страхового права, очікування та можливі складнощі у майбутньому застосуванні.
Committee news

Do you have an interesting idea for an event?