Комітет АПУ вимагає доопрацювати законопроєкт «Про надання будівельної продукції на ринку»

КИЇВ  06 квітня 2020 року. Комітет АПУ з нерухомості та будівництва направив відкрите звернення з вимогою доопрацювати законопроєкт «Про надання будівельної продукції на ринку» №2698.

Лист адресовано Голові Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрію Клочку, Голові Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитру Наталусі та Голові Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванні Климпуш-Цинцадзе.

За словами експертів Комітету, вказаний законопроєкт у запропонованій редакції несе суттєві ризики для діяльності низки підприємств, імпортерів та експортерів будівельних матеріалів, виробів і конструкцій. Вони стверджують, що, при цьому передбачене проєктом створення додаткових регуляторних і контролюючих органів із невизначеним правовим статусом та незрозумілими джерелами фінансування містить такі ризики:

1. Уповільнення євроінтеграційних процесів в Україні;

2. Створення умов недобросовісної конкуренції на ринку будівельних матеріалів;

3. Неусунення бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС;

4. Висока ймовірність невизнання цих органів та їх документів відповідними європейськими структурами, що стане перепоною для експорту вітчизняної продукції.

Крім того, детально проаналізувавши законопроєкт, юристи виявили, що запропонований законодавцем «вибірковий підхід до імплементації положень Регламенту ЄС у національне законодавство не відповідає вимогам українського законодавства».

«Просимо направити Законопроєкт № 2698 на доопрацювання, а також створити робочу групу, до якої залучити представників Комітету Асоціації правників України з нерухомості та будівництва» йдеться у тексті листа.

Повністю ознайомитися з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?