Комітет з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів

photo

Безпалий Тарас

Голова Комітету АПУ з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів
Заступник начальника Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони України

Шановні колеги!

24 лютого 2022 року Росія здійснила відкритий воєнний напад на територію України, порушуючи правила ведення війни та вчиняючи масові воєнні злочини.

Зважаючи на постійні зміни воєнно-політичної обстановки та довгостроковий характер воєнних загроз, а також виклики, які постали перед державою через російську агресію, юридичним ринком України, а також зміною (розширенням) спеціалізації багатьох правників, перед нами постала необхідність розвитку поглиблених (експертних) знань і навичок у галузі військового права.

Комітет має на меті:

  • сприяння розвитку військового права та вдосконалення військового законодавства, що може полягати у наданні консультацій та експертної допомоги при розробці нових нормативних актів, стандартів та положень, які регулюють військову діяльність.
  • сприяння адаптації військового законодавства до правових стандартів країн-членів НАТО;
  • сприяння професійному розвитку членів АПУ у галузі військового права (участь у заходах Ліги студентів АПУ, запуск та підтримка ініціативи «English for military law», «Бібліотека фахівця з військового права»; розробка стандарту знань та умінь спеціаліста у сфері військового права, розробка концепції первинної професійної сертифікації та системи підвищення сертифікації);
  • створення платформи для спілкування, обміну інформацією, досвідом та кращими практиками між різними стейкхолдерами. Що може включати регулярні зустрічі, конференції, вебінари та публікації, які сприятимуть обміну знаннями та співпраці.
  • консолідація правничої спільноти з вдосконалення законодавства, норми якого регулюють військово-правові відносини та військової діяльності, з метою захисту прав військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей.

Комітет з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів може бути корисним для правників та юристів у багатьох аспектах:

Розширення та поглиблення знань: Комітет з військового права і захисту прав ветеранів може сприяти поглибленню знань у галузі військового права та підвищенню експертності. Дозволить отримати настанови та поради від визнаних експертів у цій галузі. Ви зможете обговорювати практичні ситуації, виклики та рішення, пов'язані з військовим правом, та отримувати цінні інсайти, які допоможуть вам вирішувати подібні питання.

Мережа контактів: Комітет може стати важливим майданчиком для побудови мережі контактів з іншими правниками, юристами та фахівцями у галузі військового права. Ви зможете обмінюватися досвідом, вивчати кращі практики та розширювати професійне коло знайомств.

Представництво та вплив: Комітет може забезпечити платформу для представництва вашої професії та впливу на військове право. Ви зможете брати участь у розробці політики, розглядати законопроєкти та впливати на формування нормативних актів, що стосуються військової сфери.

Професійний розвиток: Участь у комітеті може сприяти вашому професійному розвитку шляхом надання можливостей для участі в конференціях, семінарах, навчальних програмах та інших подіях, пов'язаних з військовим правом. Ви зможете оновлювати свої знання, вдосконалювати навички та збагачувати свою професійну практику.

Запрошуємо усіх колег — членів АПУ вступати до Комітету та активно долучатися до його роботи!

Заступниці Голови
Радниця LCF Law Group
Адвокатка RIYAKO&PARTNERS
Рада Комітету
Старший юрист CMS Cameron McKenna LLC, адвокат
Адвокатка, депутатка Київради
Керівник практики захисту військовослужбовців, адвокат АО AVER LEX
Юрист, адвокат MORIS

Комітети