Комітет АПУ надав пропозиції щодо проєкту Закону України №11012

Комітету АПУ з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби» №  11012 від 13.02.2024.

Комітет АПУ цілком погоджується з метою та завданнями законопроєкту, а також висловлює свою беззаперечну та однозначну згоду стосовно розвитку та підвищення рівня мотивації як діючих військовослужбовців, так і громадян України, які мають намір вступати до лав Збройних Сил України, а також щодо необхідності якісної бойової підготовки військовослужбовців, які несуть військову службу або виконують бойові завдання в зоні бойових дій тощо.

Комітет АПУ рекомендує:

  • Доцільно конкретизувати, що факт добровільної здачі в полон визначається обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили.
  • Уточнити процедуру виплати одноразової винагороди командиру бригади, військовослужбовцю за знищення чи захоплення військової техніки противника саме з точки зору оперативного підпорядкування відповідного військовослужбовця.
  • Зазначати відносні величини грошових винагород – у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян або прожиткових мінімумах.
  • Включити в перелік осіб, які мають право на отримання кредиту для створення та розвитку власного бізнесу також тих осіб, які не досягли строків проходження служби зазначених в цій статті внаслідок поранення, та згідно висновку (постанови) військово-лікарської комісії звільнені з військової служби.

Комітет АПУ висловлює позитивну оцінку запропонованим законодавчим змінам щодо мотивації військової служби, однак звертає увагу на необхідності доопрацювання окремих положень законопроєкту з урахуванням наведених зауважень.

З повним текстом листа Комітету АПУ можна ознайомитися за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?