Пропозиції Асоціації правників України щодо правової позиції України у зв’язку зі скороченням / відмовою у збільшенні кількості дозволів українським перевізникам

КИЇВ — 23 лютого 2022 року. Асоціація правників України звернулася до Верховної Ради України, Офісу Президента України, Міністерства економіки України, Міністерства інфраструктури України та Міністерства закордонних справ України із пропозиціями щодо правової позиції України у зв’язку зі скороченням / відмовою у збільшенні кількості дозволів українським перевізникам з боку Польщі.

24 січня 2022 року відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми обмеження Польщею кількості дозволів українським перевізникам на вантажоперевезення», організований спільно Комітетом Асоціації правників України з права міжнародної торгівлі, Комісією з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради, Львівською Торгово-промисловою палатою та Відділенням АПУ у Львівській області. На заході обговорили ситуацію, що склалася у зв’язку зі скороченням / відмовою у збільшенні кількості дозволів українським перевізникам з боку Польщі та, потенційно, інших країн — членів ЄС (наприклад, Румунії й Угорщини), а також її правові аспекти. На заході були присутні урядовці, представники профільних асоціацій, підприємці, а також юристи — фахівці у сфері права міжнародної торгівлі.

У пропозиціях АПУ викладений огляд основних правових положень, на підставі яких видається необхідним провести оцінку дій з боку країн-членів ЄС зі скорочення / відмови у збільшенні кількості дозволів українським перевізникам, а саме — з погляду міжнародних договорів правової системи COT, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також права ЄС.

Важливо зазначити, що кожна із цих правових систем пропонує Україні власні механізми для ініціювання та розгляду торговельних суперечок щодо заходів, які мають негативний вплив на експорт товарів українського походження до ЄС.

Окрему увагу в документі приділено основним стратегічним міркуванням, серед іншого — необхідності оцінки переваг і недоліків системи вирішення спорів в межах COT і Угоди про асоціацію, особливостей комбінування переговорної і квазісудових стратегій, а також ініціювання паралельних проваджень у сфері міжнародної торгівлі.

Насамкінець наголошується на важливості збору якісної доказової бази, яку слід провадити у взаємодії з бізнесом та одночасно із підготовкою стратегії Україною.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?