Комітет АПУ надав пропозиції щодо вдосконалення законодавства з ІВ

КИЇВ — 25 лютого 2021 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності звернувся до заступника Міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Олександра Романішина та директора Департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності МРЕТ Андрія Демчука з вимогою доопрацювати Проєкт наказу МРЕТ «Про затвердження Регламент в Апеляційної палати Національного органу інтелектуальної власності».

Відповідний документ був опублікований на сайті МРЕТ 26 січня. Після детального аналізу, експерти Комітету звернули увагу на низку суттєвих прогалин і надали пропозиції для їх усунення. Серед іншого вказано про:

1.  Ризики порушення принципів відкритості та прозорості діяльності Апеляційної палати.

Правники підкреслили: документ не містить норм, які забезпечують дотримання цих принципів:

«..це є тривожним та недопустимим сигналом повернення до тоталітарних підходів організації діяльності державних органів».

2. Формування складу Апеляційної палати

Експерти  зауважили, що запропонований підхід призведе до закритості та непрозорості формування складу палати. За їх словами, він суперечить європейській практиці та принципу незалежності.

Увагу правників привернула й пропозиція щодо включення до Апеляційної палати виключно працівників Укрпатенту.

«З огляду на те що всі висновки Укрпатенту за результатами експертизи завжди узгоджуються з керівниками відповідних структурних підрозділів, включення цих осіб до складу Апеляційної палати суперечить принципу незалежності, призводить до ухвалення рішення в умовах явного конфлікту інтересів», йдеться в тексті листа.

Разом із тим експерти Комітети підтримали позицію щодо формування Апеляційної палати як структурного підрозділу Укрпатенту. За їх словами, це дозволить виконати вимоги профільних законів щодо незалежності органу.

Щодо пропозиції про обрання голови палати та його заступників шляхом таємного голосування більшістю голосів юристи зауважили: постає питання, хто саме буде висувати на голосування кандидатури для обрання.

«Для забезпечення незалежного голосування необхідно запровадити рейтингове голосування за кожного члена апеляційної палати на посаду голови, з обранням кандидата, який набере більшість голосів, та повтором таких голосувань за кожного із заступників»,  зазначили вони.

Врешті, експерти звернули увагу на необхідність забезпечення можливості припинення повноважень члена Апеляційної палати для запобігання корупційним ризикам.

3. Загальні зауваження.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Детальніше про пропозиції та обгрунтування  тут.

Відповідний документ був опублікований на сайті МРЕТ 26 січня. Після детального аналізу, експерти Комітету звернули увагу на низку суттєвих прогалин і надали пропозиції для їх усунення.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?