Ефективність медіації в спорах щодо ІВ: коротко про головне

КИЇВ  07 лютого 2020 року. За ініціативи Комітету АПУ з інтелектуальної власності відбулося ефективності медіації в спорах щодо інтелектуальної власності. Серед спікерок - сертифіковані бізнес-медіаторки, співзасновниці агентства медіації DecisionLab, Ольга Хмарук та Олена Білозор

«Юристи є носіями довіри, яку клієнти мають, тому кожен з них має бути медіатором».

Експерти нагадали, що, медіація – це, фактично, процедура врегулювання конфлікту шляхом переговорів за допомогою посередника. Вони підкреслили, що саме юристи є ключовими носіями довіри клієнтів, що вимагає від кожного професіонала навичок медіації.

За словами Ольги Хмарук, низький показник частоти укладення мирових угод, свідчить про відповідну переговорну культуру суспільства та відсутність у сторін навичок комунікації. Вона нагадала про роль медіації у сфері інтелектуальної власності, наголосивши на її вагомості. 

Зокрема, серед її причин вони виокремили короткий життєвий цикл продукту ІР, інтернаціональний характер об’єктів ІВ та використання в ІР, а також значний розмір ціни на судовий розгляд ІР.

Крім того, спираюсь на WIPO статистику, експерти навели ключові види спорів в ІР, моделі використання медіації та розповіли про досвід її застосування міжнародними організаціями. При цьому, відповідно до наведеної статистики, кількість успішних кейсів медіації у сфері становить 70%.

Серед видів спорів в ІР найпопулярнішими виявилися спори щодо патентів, на останньому – копірайт.

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

 

Новини комітетів

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК