Ефективність медіації в спорах щодо ІВ: коротко про головне

КИЇВ  07 лютого 2020 року. За ініціативи Комітету АПУ з інтелектуальної власності відбулося ефективності медіації в спорах щодо інтелектуальної власності. Серед спікерок - сертифіковані бізнес-медіаторки, співзасновниці агентства медіації DecisionLab, Ольга Хмарук та Олена Білозор

«Юристи є носіями довіри, яку клієнти мають, тому кожен з них має бути медіатором».

Експерти нагадали, що, медіація – це, фактично, процедура врегулювання конфлікту шляхом переговорів за допомогою посередника. Вони підкреслили, що саме юристи є ключовими носіями довіри клієнтів, що вимагає від кожного професіонала навичок медіації.

За словами Ольги Хмарук, низький показник частоти укладення мирових угод, свідчить про відповідну переговорну культуру суспільства та відсутність у сторін навичок комунікації. Вона нагадала про роль медіації у сфері інтелектуальної власності, наголосивши на її вагомості. 

Зокрема, серед її причин вони виокремили короткий життєвий цикл продукту ІР, інтернаціональний характер об’єктів ІВ та використання в ІР, а також значний розмір ціни на судовий розгляд ІР.

Крім того, спираюсь на WIPO статистику, експерти навели ключові види спорів в ІР, моделі використання медіації та розповіли про досвід її застосування міжнародними організаціями. При цьому, відповідно до наведеної статистики, кількість успішних кейсів медіації у сфері становить 70%.

Серед видів спорів в ІР найпопулярнішими виявилися спори щодо патентів, на останньому – копірайт.

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?