Порушення прав на використання: кримінально-правові аспекти

КИЇВ — 17 жовтня 2019 року. За ініціативи комітетів АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права і права інтелектуальної власності відбулося експертне обговорення кримінально-правових аспектів порушень у сфері інтелектуальної власності.

Дмитро Дубцов, адвокат, Asters, зазначив:

«На жаль, активний розвиток технологій провокує збільшення кількості та розмаїття способів вчинення злочинів у сфері інтелектуальної власності. Своєю швидкістю реакції на зміни реалій законодавство значно поступається прогресу, який ми спостерігаємо у цій сфері.

Є чимало факторів, що гальмують процес притягнення винних до кримінальної відповідальності за статтею 229 Кримінального кодексу України: це і специфіка предмета таких злочинів, і одноманітність та невелика тяжкість передбачених покарань, і замало досвіду правоохоронців та слідчих суддів.

Вислів «зроби сам» найкраще відображає процес збору доказів у кримінальних провадженнях цієї категорії. І лише активна позиція та застосування всього спектру наданих учасникам кримінального провадження прав дозволить досягти бажаного результату».

Євген Компанець, заступник начальника юридичного відділу Патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», прокоментував обговорення так:

«Дякую АПУ за запрошення та можливість розповісти/нагадати, чому лише кримінальний процес надасть можливість захистити IPR. Дві години на двох доповідачів — це, здається, багато, однак по змісту останніх інституційних змін в уповноважених органах, суті обговорення та кількості запитань розумію, що обрав актуальну тему наукового дослідження. Основна пропозиція для АПУ — опрацювати проект Стратегії розвитку сфери IP та, поки ще є час, надати фахові пропозиції».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК