Порушення прав на використання: кримінально-правові аспекти

КИЇВ — 17 жовтня 2019 року. За ініціативи комітетів АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права і права інтелектуальної власності відбулося експертне обговорення кримінально-правових аспектів порушень у сфері інтелектуальної власності.

Дмитро Дубцов, адвокат, Asters, зазначив:

«На жаль, активний розвиток технологій провокує збільшення кількості та розмаїття способів вчинення злочинів у сфері інтелектуальної власності. Своєю швидкістю реакції на зміни реалій законодавство значно поступається прогресу, який ми спостерігаємо у цій сфері.

Є чимало факторів, що гальмують процес притягнення винних до кримінальної відповідальності за статтею 229 Кримінального кодексу України: це і специфіка предмета таких злочинів, і одноманітність та невелика тяжкість передбачених покарань, і замало досвіду правоохоронців та слідчих суддів.

Вислів «зроби сам» найкраще відображає процес збору доказів у кримінальних провадженнях цієї категорії. І лише активна позиція та застосування всього спектру наданих учасникам кримінального провадження прав дозволить досягти бажаного результату».

Євген Компанець, заступник начальника юридичного відділу Патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», прокоментував обговорення так:

«Дякую АПУ за запрошення та можливість розповісти/нагадати, чому лише кримінальний процес надасть можливість захистити IPR. Дві години на двох доповідачів — це, здається, багато, однак по змісту останніх інституційних змін в уповноважених органах, суті обговорення та кількості запитань розумію, що обрав актуальну тему наукового дослідження. Основна пропозиція для АПУ — опрацювати проект Стратегії розвитку сфери IP та, поки ще є час, надати фахові пропозиції».

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?