Валерія Коломієць: «Наша мета — розвиток ринку банкрутства»

КИЇВ — 02 жовтня 2019 року. За ініціативи Комітету АПУ з конкурсного права відбулася відкрита зустріч із заступницею Міністра юстиції України Валерією Коломієць, де були обговорені концептуальні засади продовження реформи сфери банкрутства. Модерувала засідання  Ірина Сербін, Голова Комітету АПУ з конкурсного права, партнерка АО «ЮФ Аріо», арбітражна керуюча, адвокатка.

До діалогу були залучені арбітражні керуючі, представники СРО, судді, правники, представники комерційних банків та громадськості. Валерія Коломієць підкреслила готовність до відкритої співпраці та подальшого врахування думок професійної спільноти для поліпшення стану сфери банкрутства.

У підсумку, більшість присутніх погодилися, що відтермінування вступу в дію Кодексу з процедур банкрутства не є доцільним.

Юрій Моісєєв, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України зазначив про готовність до вчасного запуску Кодексу, зокрема — розроблену нормативно-правову базу для його імплементації та наявність бачення щодо ініціонування створення єдиного СРО арбітражних керуючих.

Валерія Коломієць, у свою чергу, підкреслила, що підстав для того, аби він не запрацював вчасно немає:

«Ми не бачимо жодних проблем у тому, що 21 жовтня запрацює Кодекс з процедур банкрутства. Це дасть змогу нам переконатися не теоретично, а практично в тому, що дійсно щось працює не так чи щось прописали не так. А вже потім будемо разом з арбітражними керуючими напрацьовувати зміни, які необхідно буде вносити в чинний Кодекс. Ми докладемо всіх зусиль для того, щоб учасники ринку мали зрозумілі й чіткі правила гри».

Щодо кандидатури майбутнього голови єдиної СРО арбітражних керуючих вона зазначила:

«Якщо хтось з Міністерства юстиції почне проштовхувати якісь юридичні фірми, що для нас неприйнятно, одразу залишить свою посаду. Ми так працюємо. На нас вплинути не вдасться. Ринок сам собі вибере кандидатуру».

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?