Зроблено перший крок до створення єдиної СРО арбітражних керуючих

КИЇВ — 05 червня 2019 року. За ініціативи Комітету АПУ з конкурсного права та Комітету ААУ з банкрутства у Києві відбулася перша зустріч Координаційної ради зі створення Єдиної СРО (саморегулівної організації) арбітражних керуючих. Відомі фахівці сфери банкрутства, представники юридичних фірм та народні депутати розпочали процес формування правових основ діяльності Єдиної СРО.

У результаті зустрічі була сформована робоча група, що займатиметься розробкою нормативно-правової бази. До робочої групи увійшли експерти ринку банкрутства та безпосередньо арбітражні керуючі з багатьох регіонів України. Окрім цього, учасники проголосували за створення робочих груп у регіонах.

З вітальним словом виступили народні депутати, автори Кодексу з процедур банкрутства. Зокрема, Сергій Алєксєєв, народний депутат, зауважив:

«Вважаю, що Кодекс з процедур банкрутства має дві дійсно революційні норми. Це банкрутство фізичних осіб та саморегулювання арбітражних керуючих. Отже, саме від вас залежить, чи будете ви самостійними, чи створите СРО».

Руслан Сидорович, народний депутат, порівняв Кодекс з процедур банкрутства з дитиною та побажав учасникам зустрічі мудрості, відваги та фарту:

«Я коли сюди їхав, сказав колегам-депутатам: я їду захищати власну дитину. Вперше в історії України нам вдалося відстояти професію арбітражного керуючого. Ні держава, ні Міністерство юстиції, ні Кабмін, ні Верховна Рада не мають вирішувати, як ви будете самоврядовуватися, яку політику проводити. І сьогодні м’яч на вашому полі. Скористайтеся цим шансом».

Напутні слова учасникам висловили й ініціатори зустрічі.

«Факт того, що нас зібралося сьогодні так багато, яскраво демонструє, що ми можемо обֹ’єднуватися», — наголосив Сергей Боярчуков, голова Комітету ААУ з банкрутства.

Ірина Сербін,Голова Комітету АПУ з конкурсного права, зазначила, що Асоціація правників України тримає руку на пульсі змін, які відбуваються на ринку банкрутства.

«Ми знаємо, як створювався Кодекс з процедур банкрутства, і продукт, який ми отримали в результаті, не можна назвати повністю досконалим. Але сьогодні у нас є унікальний шанс — об’єднатися навколо професії, розробити свої правила гри, захистити свої цінності, аби не сталося так, як це відбувалося у приватних виконавців».

Модератором була обрана Олена Волянська,партнерка Юридичної групи LCF. Вона прокоментувала захід так:

«Інституту арбітражного керуючого в Україні вже майже 20 років. І зараз ми отримали найкращий за весь цей час шанс для перезавантаження і створення системи справжнього саморегулювання професії. Перше засідання Координаційної ради зі створення єдиної СРО демонструє готовність найбільш активної частини професіоналів до єднання, діалогу та спільної роботи. Засідання зібрало більше 80 керуючих, зокрема із різних регіонів України. Показово, що колеги були налаштовані не лише обговорювати спільні проблеми, хоча без цього і не обійшлося. Створено робочу групу Координаційної ради, і для спільної роботи об’єдналися представники столиці і регіональних осередків арбітражних керуючих. У нас багато роботи: до моменту проведення Установчого з’їзду арбітражних керуючих необхідно підготувати проекти статуту, кодексу професійної етики, положення про регіональні та центральні органи СРО, положення про членські внески. Необхідно співпрацювати із регулятором, узгодити спільні позиції з основних питань із професійною спільнотою та створити дійсно єдину СРО».

Юліан Хорунжий, старший партнер АО «ЮФ «Аріо», висвітлив подальші дії робочої групи:

«Ми повинні говорити про те, що буде. СРО буде створена: або нашими активними діями за нашими правилами, або її створять за нас. Отже, наше завдання наразі — розробити пакет документів. Зокрема, це статут СРО, Кодекс етики, Положення про членські внески, Положення про Ревізійну комісію, про Раду арбітражних керуючих та про ради арбітражних керуючих у регіонах».

Він підкреслив, що перераховані документи мають бути готовими ще до Установчого з’їзду арбітражних керуючих, на якому буде створена єдина СРО.

Надалі кожний, хто має намір увійти до складу робочої групи, презентував власні ідеї та завдання, що ставить перед собою.

«Безперечно, не все ідеально. Та головне, що це об’єднання є можливим, і ми це довели. Ринок це довів. До нашого заклику «без брендів» доєдналися абсолютно всі. Попереду багато важких та шорсткуватих питань. Але на публічний заклик зібратися відгукнулися близько ста людей. Люди їхали з різних міст. Сказати «дякую» — це нічого не сказати», — прокоментував захід Сергій Боярчуков.

Нагадаємо, що восени набуває чинності новий Кодекс з процедур банкрутства, відповідно до положень якого арбітражні керуючі мають сформувати Єдину саморегулівну організацію, до якої входитимуть усі арбітражні керуючі, інформація про яких міститься в Єдиному реєстрі арбітражних керуючих України.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?