Комітет АПУ спільно з АРМА провели засідання

КИЇВ — 21 травня 2019 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України разом з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) провели засідання на тему: «Настанови управління арештованим майном».

Модератором заходу виступила Оксана Дитинко, член Ради Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, керуючий партнер АО «Дитинко та Партнери».  

Впродовж засідання обговорили діяльність АРМА, експерти поділилися власним досвідом у справах клієнтів, майно яких було передане в управління.

Серед учасників заходу: Антон Янчук, голова Агентства з розшуку та менеджменту активів, Микита Нуралін, член Ради Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ, адвокат VB PARTNERS, та Олександр Горобець, адвокат АО «Юскутум».

Антон Янчук представив один із продуктів роботи АРМА, а саме — методичні рекомендації «Настанови управління арештованим майном».

Експерти дійшли висновку, що інститут управління арештованим у кримінальних справах майном справді необхідний. За їх словами, такий механізм існує в багатьох країнах, зокрема у Європі, та для ефективності його роботи в нашій країні треба внести суттєві законодавчі зміни для захисту права власності в кримінальному процесі.

А саме:

1. Повний судовий контроль над процедурою управління в межах кримінального процесу слідчим суддею.

2. Введення процедури планування перед управлінням, у межах якої АРМА, суд, прокурор, адвокат, власник майна врегульовують питання щодо управління.

3. Акумулювання доходів від управління арештованим майном на окремих рахунках АРМА до остаточного рішення суду у кримінальній справі.

4. Забезпечення прав усіх учасників кримінального процесу, зокрема й АРМА, оскаржувати питання управління слідчому судді. Ці питання не можуть розглядатися в інших судах поза кримінальною справою.

«Загалом, є позитивні результати роботи АРМА, але відсутність судового контролю КПК за процедурою і відсутність права власника оскаржити способи управління призвело до конфліктних ситуацій на практиці.

Наразі в Кримінально-процесуальному кодексі немає критеріїв для прийняття слідчим суддею рішення про передачу арештованого майна в управління АРМА. Немає також і переліку злочинів, у межах розслідування яких існуватиме можливість передачі майна в управління.

Як висновок — необхідність внесення змін у КПК, інакше цей інститут буде сприйматися як спосіб тиску на бізнес у межах кримінального провадження, коли прокурор і слідчий суддя передають майно АРМА замість ефективного розслідування злочинів і передачі справ у суд», — підсумувала Оксана Дитинко.

Ми нагадуємо, що з початку квітня Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі Фейсбук на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?