Комітет АПУ спільно з АРМА провели засідання

КИЇВ — 21 травня 2019 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України разом з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) провели засідання на тему: «Настанови управління арештованим майном».

Модератором заходу виступила Оксана Дитинко, член Ради Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, керуючий партнер АО «Дитинко та Партнери».  

Впродовж засідання обговорили діяльність АРМА, експерти поділилися власним досвідом у справах клієнтів, майно яких було передане в управління.

Серед учасників заходу: Антон Янчук, голова Агентства з розшуку та менеджменту активів, Микита Нуралін, член Ради Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ, адвокат VB PARTNERS, та Олександр Горобець, адвокат АО «Юскутум».

Антон Янчук представив один із продуктів роботи АРМА, а саме — методичні рекомендації «Настанови управління арештованим майном».

Експерти дійшли висновку, що інститут управління арештованим у кримінальних справах майном справді необхідний. За їх словами, такий механізм існує в багатьох країнах, зокрема у Європі, та для ефективності його роботи в нашій країні треба внести суттєві законодавчі зміни для захисту права власності в кримінальному процесі.

А саме:

1. Повний судовий контроль над процедурою управління в межах кримінального процесу слідчим суддею.

2. Введення процедури планування перед управлінням, у межах якої АРМА, суд, прокурор, адвокат, власник майна врегульовують питання щодо управління.

3. Акумулювання доходів від управління арештованим майном на окремих рахунках АРМА до остаточного рішення суду у кримінальній справі.

4. Забезпечення прав усіх учасників кримінального процесу, зокрема й АРМА, оскаржувати питання управління слідчому судді. Ці питання не можуть розглядатися в інших судах поза кримінальною справою.

«Загалом, є позитивні результати роботи АРМА, але відсутність судового контролю КПК за процедурою і відсутність права власника оскаржити способи управління призвело до конфліктних ситуацій на практиці.

Наразі в Кримінально-процесуальному кодексі немає критеріїв для прийняття слідчим суддею рішення про передачу арештованого майна в управління АРМА. Немає також і переліку злочинів, у межах розслідування яких існуватиме можливість передачі майна в управління.

Як висновок — необхідність внесення змін у КПК, інакше цей інститут буде сприйматися як спосіб тиску на бізнес у межах кримінального провадження, коли прокурор і слідчий суддя передають майно АРМА замість ефективного розслідування злочинів і передачі справ у суд», — підсумувала Оксана Дитинко.

Ми нагадуємо, що з початку квітня Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі Фейсбук на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES