Прийнято Кодекс з процедур банкрутства!

КИЇВ — 18 жовтня 2018 року. Колеги, це нарешті сталося! Верховна Рада сьогодні ухвалила Кодекс з процедур банкрутства! Ми вітаємо наших колег, які брали активну участь у його розробці, обговоренні, вдосконаленні та популяризації самої ідеї.

Це, зокрема, член Правління АПУ Юліан Хорунжий, партнер Ario Law Firm; Голова Комітету з конкурсного права АПУ Ірина Сербін, партнер Ario Law Firm; заступник Голови Комітету з конкурсного права АПУ Владислав Філатов,Віце-президент Всеукраїнської самоврядної організації фахівців конкурсного процесу, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України.

Нагадаємо, що Кодекс містить інноваційні поняття, такі як банкрутство фізичної особи. Законодавець ставить його в один ряд з поняттям банкрутства юридичних осіб та підприємств. Серед новацій Кодексу експерти також виокремили спрощення доступу до процедур, збільшення можливостей для санації та створення ефективних механізмів позасудового врегулювання, об’єднання мирової угоди та санації в єдину процедуру, покращення умов участі у процедурах банкрутства кредиторів та підвищення рівня захищеності їхніх прав, значне скорочення строків розгляду справ.

Варто зазначити, що до підготовки законопроекту долучилися представники експертного середовища, міжнародних організацій та громадянського суспільства.

Так, 19 вересня відбулося фінальне обговорення Кодексу, яке провів Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики спільно з Асоціацією правників України, Центром комерційного права, Міністерством юстиції України, Всеукраїнською самоврядною організацією фахівців конкурсного процесу, Проектом ЄС «Право-Justice», Незалежною асоціацією банків України, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом та іншими партнерами.

Під час заходу народний депутат України Андрій Іванчук зазначив: «До другого читання Проект Кодексу було суттєво доповнено, а також покращено його рівень як ідеологічно, так і з законотворчої точки зору. Структура Кодексу в процесі роботи повністю перероблена — тепер замість двох книг Кодекс складається з чотирьох. Вперше на рівні законодавства нам вдалося узгодити позиції різних суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо такого болючого для суспільства питання, як банкрутство фізичних осіб. Також проект Кодексу отримав підтримку з боку МВФ, Світового банку, НБУ, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища. Що дає Україні прийняття Кодексу?

— дозволить підвищити ефективність процедур банкрутства; 

— покращить бізнес-клімат, що сприятиме відновленню платоспроможності українських підприємств та залученню інвестицій в економіку;

— ухвалення змін в корпоративному банкрутстві дасть Україні можливість суттєво піднятися в рейтингу Doing Business за компонентом «Вирішення неплатоспроможності» та у загальному рейтингу».

Ми пропонуємо детально ознайомитися з текстом Закону (законопроект № 8060) тут.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?