Недобросовісна конкуренція. Як діяти?

КИЇВ — 18 вересня 2018 року. Комітет з інтелектуальної власності Асоціації правників України провів засідання «Питання реклами та недобросовісної конкуренції», на якому обговорили правозастосовчі підходи АМКУ та Держспоживслужби при розгляді справ про захист від недобросовісної конкуренції, комплаєнс у сфері недобросовісної конкуренції, рекламні компанії на межі та інші не менш актуальні питання.

Експертами заходу виступили: Антон Коваль, партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова», Марія Процишен, державний уповноважений Антимонопольного комітету України, Антон Полікарпов, голова департаменту інтелектуальної власності Кондитерської фабрики «Рошен», Вікторія Огриза, керівник юридичного департаменту PepsiCo в Україні. Модерувала обговорення Тетяна Харебава, керівник юридичного департаменту Sport Labs Group, адвокат.

Марія Процишен ознайомила аудиторію з актуальною практикою та підходами АМКУ щодо застосування ст. 4, ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», проілюструвавши ці підходи дуже актуальними кейсами виробників алкогольних напоїв. Антон Коваль поділився досвідом у справі «Ярмарка кросвордів», де АМКУ застосував ст. 1 «Про захист від недобросовісної конкуренції» за недобросовісну реєстрацію прав інтелектуальної власності на позначення відповідачем.

Вікторія Огриза розкрила тему комплаєнс-політики у сфері недобросовісної конкуренції та озвучила 3 ключові питання для комплаєнс-офіцера в компанії: Що подумає мама? А якщо надрукують у медіа? Чи дізнаються держоргани? Про правила відповідальної конкуренції читайте у презентації Вікторії.

Про практику реагування на конкуренційні виклики у компанії «Рошен» розповів Антон Полікарпов, представивши візуальні докази недобросовісної конкуренції на ринку цукерок в Україні (див. презентацію Антона Полікарпова).

Дискусія виявилась активною і насиченою. Ми вдячні усім, хто зацікавився нашою темою та пропонуємо продовжити обговорення питань недобросовісної конкуренції на наступних заходах Комітету. Слідкуйте за нашими анонсами.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?