Недобросовісна конкуренція. Як діяти?

КИЇВ — 18 вересня 2018 року. Комітет з інтелектуальної власності Асоціації правників України провів засідання «Питання реклами та недобросовісної конкуренції», на якому обговорили правозастосовчі підходи АМКУ та Держспоживслужби при розгляді справ про захист від недобросовісної конкуренції, комплаєнс у сфері недобросовісної конкуренції, рекламні компанії на межі та інші не менш актуальні питання.

Експертами заходу виступили: Антон Коваль, партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова», Марія Процишен, державний уповноважений Антимонопольного комітету України, Антон Полікарпов, голова департаменту інтелектуальної власності Кондитерської фабрики «Рошен», Вікторія Огриза, керівник юридичного департаменту PepsiCo в Україні. Модерувала обговорення Тетяна Харебава, керівник юридичного департаменту Sport Labs Group, адвокат.

Марія Процишен ознайомила аудиторію з актуальною практикою та підходами АМКУ щодо застосування ст. 4, ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», проілюструвавши ці підходи дуже актуальними кейсами виробників алкогольних напоїв. Антон Коваль поділився досвідом у справі «Ярмарка кросвордів», де АМКУ застосував ст. 1 «Про захист від недобросовісної конкуренції» за недобросовісну реєстрацію прав інтелектуальної власності на позначення відповідачем.

Вікторія Огриза розкрила тему комплаєнс-політики у сфері недобросовісної конкуренції та озвучила 3 ключові питання для комплаєнс-офіцера в компанії: Що подумає мама? А якщо надрукують у медіа? Чи дізнаються держоргани? Про правила відповідальної конкуренції читайте у презентації Вікторії.

Про практику реагування на конкуренційні виклики у компанії «Рошен» розповів Антон Полікарпов, представивши візуальні докази недобросовісної конкуренції на ринку цукерок в Україні (див. презентацію Антона Полікарпова).

Дискусія виявилась активною і насиченою. Ми вдячні усім, хто зацікавився нашою темою та пропонуємо продовжити обговорення питань недобросовісної конкуренції на наступних заходах Комітету. Слідкуйте за нашими анонсами.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?