Охорона програмного забезпечення не авторським правом: експертна дискусія

КИЇВ — 22 червня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, ІТ та Інтернету разом з Комітетом АПУ з інтелектуальної власності провели семінар на тему: «Охорона програмного забезпечення не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика».

Що стосується останньої (судової практики), то вона мізерна. Так, судді Господарського суду м. Києва Оксана Марченко і Віта Бондарчук стверджували, що в судах, як правило, предметом розгляду стає порушення авторських прав на програмне забезпечення. Практики захисту алгоритмів, як винаходів немає. Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України, навела як приклад справу 2001 року — позов «Приватбанку» до юрособи, предметом якого став охоронний документ на «Спосіб підтвердження повноважень користувача на обслуговування». Пані Катерина поцікавилась у суддів про доказову базу такої справи. Пані Оксана відповіла, що докази можна отримати двома шляхами: надані сторонами та витребувані судом.

Також на семінарі були присутні представники «Укрпатенту»: Наталія Петрова, директор з питань експертизи ДП «Український інститут інтелектуальної власності», і Федір Луценко, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП «Український інститут інтелектуальної власності». Пані Наталія зазначила, що пік заявок на бізнес-методи спостерігався два-три роки тому. Вона зауважила, що часто в «Укрпатент» надходить дві однакових заявки на винахід та на корисну модель. «Я проти патенту за будь-яку ціну, я за патент, який працює», — підкреслила пані Наталія.

У свою чергу, пан Федір зазначив, що за 20 років роботи жодної заявки на комп’ютерну програму він не бачив. Спікер підкреслив, що комп’ютерні програми пишуться мовою програмування, але будь-який алгоритм на мові програмування пишеться по-різному. Він детально зупинився на визначеннях «технічний результат», «технічна властивість». «Якщо заявники хочуть зрозуміти підходи «Укрпатенту», нехай читають методичні рекомендації, які є у відкритому доступі», — порадив пан Федір.

Слідкуйте за подіями комітетів та долучайтеся до їх діяльності, надсилаючи свої ідеї та пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

За матеріалами «Юридичної практики»

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК