Комітет АПУ надав пропозиції щодо проєкту Закону України №10449

Комітет АПУ з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів звернувся до Голови Верховної Ради Стефанчука Руслана та Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Завітневичу Олександру щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

На розгляді у Верховній Раді України перебуває ряд законопроєктів із законодавчими ініціативами щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Найбільш перспективний до прийняття проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (реєстр. № 10449).

Зважаючи на те, що Україна вже десять років протистоїть російській збройній агресії, другий рік перебуває в умовах повномасштабної війни, спричиненої відкритим воєнним нападом росії, що виражається колосальними масштабами ведення бойових дій та залученням усіх видів неядерного озброєння, реформування системи військового обліку, мобілізації та демобілізації є вкрай актуальним та необхідним.

Як видно з пояснювальної записки до законопроєкту, його метою є законодавче удосконалення процедур проведення заходів мобілізації, удосконалення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, соціального захисту військовослужбовців, а також окремих питань проходження військової служби для покращення якості підбору особового складу під час доукомплектування бойових підрозділів для відсічі збройної агресії проти України.

Комітет АПУ у своєму зверненні констатував безумовну важливість забезпечення належного законодавчого регулювання питань ведення військового обліку, мобілізації та демобілізації та звернув увагу на окремі дискусійні положення.

Члени Ради Комітету АПУ з військового права, військової юстиції та захисту прав ветеранів зауважили:

прийняття законодавчих змін щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку є необхідним та вкрай актуальним;

• позитивними положеннями законопроєкту є: цифровізація процедури обліку та долучення громадян до реєстрів призовників, резервістів та військовозобов’язаних; уніфікація та узагальнення інформації про мобілізаційний ресурс держави; введення передармійської підготовки; реформування підстав відстрочки / виключення з військового обліку тощо;

• окремі положення законопроєкту потребують суттєвого доопрацювання.

З повним текстом листа Комітету АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Do you have an interesting idea for an event?