«Чим більший вплив матимуть жінки, тим кращий буде світ»: інтерв'ю з Анною Огренчук

КИЇВ — 14 червня 2021 року. Голова Комітету АПУ з процесуального права, співзасновниця та керуюча партнерка юридичної групи LCF Анна Огренчук власним прикладом ламає стереотипи. Вона досягла успіху у традиційно «чоловічому» світі та допомагає зробити це іншим жінкам. Про те, що таке жіноче лідерство, свій шляху до успіху та професійні плани Анна розповіла в ексклюзивному інтерв'ю.

Спеціально для «Юридичної газети»

— Що таке лідерство, на ваш погляд? Лідер — хто він?

— Лідер, на мою думку, повинен бути не диктатором, який викликає страх, а тим, хто приймає виважені рішення, які не викликають сумніву в їх адекватності. Лідер — це той, кому довіряють. Він за дрібницями повинен бачити цілу картину, мати холодну голову, добре розвинене критичне мислення, вміти працювати з інформацією. І головне — не боятися брати на себе відповідальність. Саме ці якості свого часу дозволили мені зробити стрімкий ривок у кар'єрі та стати партнером у провідній юридичній компанії.

— Який ви лідер? На чому базується ваша модель управління?

— Якщо одним словом, то справедливий. Мої судження, рішення базуються лише на об'єктивних показниках. Наприклад, ми у фірмі регулярно проводимо оцінювання KPI співробітників. При цьому не зважаємо ані на вік співробітника, ані на стать — лише на ті результати, які він показав. І навпаки, якщо працівник «не тягне», чесно йому про це кажемо. І підказуємо, як він може підвищити свою ефективність. Мій стиль керівництва — не диктаторський. Але дисципліни вимагаю, бо вона має велике значення у нашій професії. Робота повинна бути виконана якісно та вчасно.

— Традиційне запитання, яке ми ставимо респондентам: «Для вас юриспруденція — це «мистецтво добра та справедливості» чи бізнес?

— А чому мистецтво добра та справедливості не може приносити дивіденди? /посміхається/.

— Успішне поєднання кар'єри, сімейного життя та хобі — в чому ваш секрет?

— Особливих секретів немає — справа у пріоритетах та правильному плануванні. Для мене важливі й робота, і родина, виділяти щось одне я не можу і не стану. Якщо правильно розподіляти час, можна бути однаково успішною як у сім'ї, так і на роботі. У мене троє дітей, і я ставлюся до їхнього виховання так само серйозно і відповідально, як до роботи з клієнтами. І скажу вам, що робота мами часто буває навіть складнішою, ніж робота юриста. Тут треба тримати у голові купу речей — організувати, спланувати, нічого не забути, про все подбати заздалегідь. Моя організованість та дисципліна, до яких я звикла на роботі, стає у нагоді й у вихованні дітей. Життя багатогранне, тому я намагаюся приділяти час ще й самовдосконаленню. Та й відпочивати треба. Юриспруденція — це досить стресова сфера, і тут важливо перемикатися. Для мене такою віддушиною є contemporary art, детективні серіали та пілатес.

— Як подолати власні страхи на професійному шляху? Рецепт від Анни Огренчук.

— Знаєте, кілька років тому ми проводили захід в Національному університеті ім. Т. Шевченка для студентів останніх курсів юрфаку. І вони теж питали: «А вам не страшно було?» Звісно, на початку кар'єри були побоювання, проте я не стала зосереджуватися на них, а просто працювала і йшла вперед. Це дозволило мені досить швидко просунутися кар'єрними сходами, а згодом і стати партнером у крутій юридичній фірмі. І звичайно ж, подолати мої страхи допомогла підтримка інших жінок.

— Ви членкиня організаційного комітету Форуму жіночого лідерства. Здається, наразі, в часи максимальної чи навіть гіпертолерантності гендерні межі вже стерті. Чи ні? Чи були серед учасників чоловіки? Наскільки охоче вони відгукуються на запрошення?

— Так, 3 червня відбувся ІІ Форум жіночого лідерства, на якому були представлені дуже цікаві спікери та широка тематика для обговорення. Чоловіки, звісно, брали участь — у нас була панель male opinion, де представники чоловічої статі висловлювали свої думки. Тим, що ми ініціюємо такі дискусії, порушуємо питання гендерного балансу, ми поступово, еволюційно змінюємо ситуацію — ламаємо стереотипи, зменшуємо кількість дискримінаційних законів та гендерних упереджень. Цей процес лише почався і йде доволі повільно. Поки що дискримінація помітна в усьому: представництві жінок на керівних посадах, рівні оплати праці, та й у самому ставленні до нас. Це при тому, що навіть авторитетні світові інституції визнають: жіноче лідерство не лише бажане, а й необхідне для підвищення якості управління. Іншими словами, чим більше жінок буде на високих посадах, чим більший вплив вони матимуть, тим кращий буде світ. І ми до цього впевнено йдемо, роблячи свій внесок у приведення гендерних реалій України до європейських стандартів.

— Анно, у цьому році довідник Best Lawyers відмітив вас як Ukrainian Lawyer of the Year in Litigation. Розкажіть, будь ласка, про ваші враження та плани на майбутнє.

— Завжди приємно, коли не тільки клієнти, а й видатні міжнародні експерти відзначають твою роботу. Хочу зазначити, що ця нагорода — заслуга усієї команди LCF. У першу чергу, наша робота — захищати клієнта, але також ми дуже велику увагу приділяємо розвитку законодавчої бази для справедливого правосуддя.

Більшість наших ініціатив знаходять підтримку Асоціації правників України. Наша компанія є постійним співорганізатором Судового форуму та інших тематичних заходів АПУ, а комітет з процесуального права, який я очолюю, активно бере участь у розробці законодавства. Мені приємно, що колеги відзначили мій вклад у роботу Асоціації та висунули мене у кандидати в Президенти АПУ від Комітету. Я дала згоду на участь у виборах та найближчим часом представлю свою передвиборчу програму.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES