«Чим більший вплив матимуть жінки, тим кращий буде світ»: інтерв'ю з Анною Огренчук

КИЇВ — 14 червня 2021 року. Голова Комітету АПУ з процесуального права, співзасновниця та керуюча партнерка юридичної групи LCF Анна Огренчук власним прикладом ламає стереотипи. Вона досягла успіху у традиційно «чоловічому» світі та допомагає зробити це іншим жінкам. Про те, що таке жіноче лідерство, свій шляху до успіху та професійні плани Анна розповіла в ексклюзивному інтерв'ю.

Спеціально для «Юридичної газети»

— Що таке лідерство, на ваш погляд? Лідер — хто він?

— Лідер, на мою думку, повинен бути не диктатором, який викликає страх, а тим, хто приймає виважені рішення, які не викликають сумніву в їх адекватності. Лідер — це той, кому довіряють. Він за дрібницями повинен бачити цілу картину, мати холодну голову, добре розвинене критичне мислення, вміти працювати з інформацією. І головне — не боятися брати на себе відповідальність. Саме ці якості свого часу дозволили мені зробити стрімкий ривок у кар'єрі та стати партнером у провідній юридичній компанії.

— Який ви лідер? На чому базується ваша модель управління?

— Якщо одним словом, то справедливий. Мої судження, рішення базуються лише на об'єктивних показниках. Наприклад, ми у фірмі регулярно проводимо оцінювання KPI співробітників. При цьому не зважаємо ані на вік співробітника, ані на стать — лише на ті результати, які він показав. І навпаки, якщо працівник «не тягне», чесно йому про це кажемо. І підказуємо, як він може підвищити свою ефективність. Мій стиль керівництва — не диктаторський. Але дисципліни вимагаю, бо вона має велике значення у нашій професії. Робота повинна бути виконана якісно та вчасно.

— Традиційне запитання, яке ми ставимо респондентам: «Для вас юриспруденція — це «мистецтво добра та справедливості» чи бізнес?

— А чому мистецтво добра та справедливості не може приносити дивіденди? /посміхається/.

— Успішне поєднання кар'єри, сімейного життя та хобі — в чому ваш секрет?

— Особливих секретів немає — справа у пріоритетах та правильному плануванні. Для мене важливі й робота, і родина, виділяти щось одне я не можу і не стану. Якщо правильно розподіляти час, можна бути однаково успішною як у сім'ї, так і на роботі. У мене троє дітей, і я ставлюся до їхнього виховання так само серйозно і відповідально, як до роботи з клієнтами. І скажу вам, що робота мами часто буває навіть складнішою, ніж робота юриста. Тут треба тримати у голові купу речей — організувати, спланувати, нічого не забути, про все подбати заздалегідь. Моя організованість та дисципліна, до яких я звикла на роботі, стає у нагоді й у вихованні дітей. Життя багатогранне, тому я намагаюся приділяти час ще й самовдосконаленню. Та й відпочивати треба. Юриспруденція — це досить стресова сфера, і тут важливо перемикатися. Для мене такою віддушиною є contemporary art, детективні серіали та пілатес.

— Як подолати власні страхи на професійному шляху? Рецепт від Анни Огренчук.

— Знаєте, кілька років тому ми проводили захід в Національному університеті ім. Т. Шевченка для студентів останніх курсів юрфаку. І вони теж питали: «А вам не страшно було?» Звісно, на початку кар'єри були побоювання, проте я не стала зосереджуватися на них, а просто працювала і йшла вперед. Це дозволило мені досить швидко просунутися кар'єрними сходами, а згодом і стати партнером у крутій юридичній фірмі. І звичайно ж, подолати мої страхи допомогла підтримка інших жінок.

— Ви членкиня організаційного комітету Форуму жіночого лідерства. Здається, наразі, в часи максимальної чи навіть гіпертолерантності гендерні межі вже стерті. Чи ні? Чи були серед учасників чоловіки? Наскільки охоче вони відгукуються на запрошення?

— Так, 3 червня відбувся ІІ Форум жіночого лідерства, на якому були представлені дуже цікаві спікери та широка тематика для обговорення. Чоловіки, звісно, брали участь — у нас була панель male opinion, де представники чоловічої статі висловлювали свої думки. Тим, що ми ініціюємо такі дискусії, порушуємо питання гендерного балансу, ми поступово, еволюційно змінюємо ситуацію — ламаємо стереотипи, зменшуємо кількість дискримінаційних законів та гендерних упереджень. Цей процес лише почався і йде доволі повільно. Поки що дискримінація помітна в усьому: представництві жінок на керівних посадах, рівні оплати праці, та й у самому ставленні до нас. Це при тому, що навіть авторитетні світові інституції визнають: жіноче лідерство не лише бажане, а й необхідне для підвищення якості управління. Іншими словами, чим більше жінок буде на високих посадах, чим більший вплив вони матимуть, тим кращий буде світ. І ми до цього впевнено йдемо, роблячи свій внесок у приведення гендерних реалій України до європейських стандартів.

— Анно, у цьому році довідник Best Lawyers відмітив вас як Ukrainian Lawyer of the Year in Litigation. Розкажіть, будь ласка, про ваші враження та плани на майбутнє.

— Завжди приємно, коли не тільки клієнти, а й видатні міжнародні експерти відзначають твою роботу. Хочу зазначити, що ця нагорода — заслуга усієї команди LCF. У першу чергу, наша робота — захищати клієнта, але також ми дуже велику увагу приділяємо розвитку законодавчої бази для справедливого правосуддя.

Більшість наших ініціатив знаходять підтримку Асоціації правників України. Наша компанія є постійним співорганізатором Судового форуму та інших тематичних заходів АПУ, а комітет з процесуального права, який я очолюю, активно бере участь у розробці законодавства. Мені приємно, що колеги відзначили мій вклад у роботу Асоціації та висунули мене у кандидати в Президенти АПУ від Комітету. Я дала згоду на участь у виборах та найближчим часом представлю свою передвиборчу програму.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітету

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально!

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально! | 08 грудня 2023