Місцеве самоврядування в умовах децентралізації: підсумки обговорення

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ — 26 квітня 2021 року. Відбувся вебінар, організований Відділенням АПУ в Хмельницькій області для обговорення нагальних питань щодо місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

З вітальними словами виступив Юрій Білоусов, Голова Відділення АПУ, професор кафедри цивільного права та процесу Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова.

Серед доповідачів: Артем Багінський, адвокат, арбітражний керуючий, голова Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області 2020 — 2021 рр., Олександр Мельник, голова Славутської районної державної адміністрації Хмельницької області 2020 — 2021 рр., Олена Галус, доцентка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, к.ю.н.

Реформа місцевого самоврядування та якість надання послуг

Першим виступив Артем Багінський, який висловив думку про взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) один з одним та між собою. Він зауважив, що новоутворені ОМС не виконують до кінця закріплені за ними обов’язки. Також, спікер порушив питання рівня взаємовідносин між районною держадміністрацією та місцевими органами самоврядування (ОМС), питання дублювання повноважень. 

Наступним із доповіддю про позитивний розвиток місцевого самоврядування в умовах децентралізації виступив Олександр Мельник. Він зазначив, що повноваження та завдання місцевих адміністрацій чітко розподіляються в трьох ключових напрямах: 1) координація територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади; 2) забезпечення законності діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування; 3) виконання окремих повноважень органів місцевого самоврядування до внесення відповідних змін у Конституції і так званих делегованих повноважень.

На завершення Олена Галус проаналізувала роботу органів місцевого самоврядування, посилаючись на Конституцію та Закон про місцеве самоврядування, обґрунтувавши необхідність останнього. Також спікерка розповіла про створення Робочої групи для розробки законопроєкту про місцевий референдум на чолі з першим заступником Голови ВРУ.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?