Інтелектуальна власність в IT: досвід США та України

ЛЬВІВ — 03 лютого 2021 року. За ініціативи Відділення АПУ у Львівській області та Комітету АПУ з інтелектуальної власності відбулося обговорення практики США та України в контексті інтелектуальної власності.

З вітальними словами виступили Олександр Мамуня, Голова Комітету з інтелектуальної власності, партнер MAMUNYA IP, адвокат, патентний повірений, та Мар’яна Ривюк, представниця Комітету АПУ з інтелектуальної власності в західному регіоні, патентна повірена.

Першим із доповіддю на тему: «Останні новини щодо законів про захист інтелектуальної власності в США» виступив Сергій Орел, адвокат з інтелектуальної власності з Fort Lee, New Jersey, USA. Він розповів про патентування програмного забезпечення в США, закон про модернізацію товарних знаків 2020 року, збільшення плати за товарний знак USPTO та пояснив, як довести використання та продовжити термін торгових марок через використання в США.

Про шляхи захисту українською ІТ індустрією власних розробок говорила Тетяна Харебава, членкиня Ради Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівниця юридичного департаменту Sport Labs Group, адвокатка. Спікерка продемонструвала актуальну статистику української ІТ-індустрії, розповіла про види ІТ-компаній в Україні, географію вітчизняних і світових ІТ-компаній, їх структурування, звернула увагу на IP в IT-компаніях. На завершення експертка розглянула приклади комерціалізації вітчизняних IT-компаній.

Костянтин Зеров, к.ю.н., НДІ ІВ НАПРН України, асистент кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка, розкрив тему договорів у ІТ. Спікер розповів про види договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності (і в галузі ІВ, і поза нею), а також про договір доставки програмної продукції. 

Щодо створення відповідних об’єктів пан Зеров порадив визначати питання території (країна), строк дії та обсяг прав.

На завершення заходу із доповіддю виступив Микола Потоцький, адвокат, д.ю.н. Спікер розповів про визнання патентів недійсними в Апеляційній палаті. А саме: Закон про НОІВ, ключові новели законів №№ 815, 816, перехідні положення, регламент Апеляційної палати та ключові положення і визнання недійсними патентів.

Захід організований за сприяння партнера Комітету АПУ з інтелектуальної власності ЮФ Mamunya IP та партнера Відділення АПУ у Львівській області Kodary Partners LF.

Сергій Орел презентація                                         Микола Потоцький презентація

Тетяна Харебава презентація                                Костянтин Зеров презентація

Патент, платіжна система                                         Патент США Амазон на CRM

______________________________________________________________________________

Долучитися до АПУ можна за посиланням.

Долучайтеся до АПУ в соціальних мережах: 

Facebook / Telegram / Instagram / Linkedin / Twitter / Youtube.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?