Процесуальні зміни: що пропонує експертне середовище

КИЇВ – 16 квітня 2015 року. Асоціація правників України (АПУ) провела спільний круглий стіл за участі  Комітету АПУ з процесуального права, Верховного Суду України та LCF для відкритого обговорення нагальних змін до Господарського процесуального кодексу України з представниками громадськості, експертами та науковцями.

Відкриваючи захід, Анна Огренчук, член Ради з питань судової реформи при Президентові України, Голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF, звернула увагу на роботу, яка ведеться над розробкою змін до Господарського процесуального кодексу України. Цей кодекс є найстарішим процесуальним актом і доволі застарілим з точку зору правового регулювання, саме того вибір фахівців зупинився саме на ньому. Метою змін, за свідченням модератора заходу, є створення основ для ефективного правосуддя – оперативного, чіткого та доступного.

Учасники заходу мали нагоду ознайомитися та висловити думку з приводу трьох  ключових блоків змін, що пропонуються експертним середовищем: запровадження системи «Електронний суд», попередження зловживань процесуальними правами і встановлення відповідальності за такі дії та запровадження інституту зустрічного забезпечення як механізму забезпечення прав відповідача.

Власне, існуючі напрацювання презентував Віктор Короленко, завідувач Відділу представництва інтересів Президента України в судах, який наразі координує процес розробки законопроектів. Найбільш дискусійними питаннями виявились пропозиції щодо впровадження нових технологій: цифрових підписів, електронної подачі та обробки судових документів – позовів, клопотань тощо. Зокрема, це має здешевити судовий процес, зекономить час та полегшить роботу адвокатів в частині паперової волокіти. Попри очевидні переваги таких пропозицій, адвокати висловлювали застереження щодо безпеки такої системи та ідентифікації користувачів за їх електронними адресами.   

Своїми думками з колегами також поділилися Геннадій Кравчук, заступник голови Вищого господарського суду України, Вадим Беляневич, кандидат у члени Вищої ради юстиції,  старший радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»; член Правління АПУ Артем Стоянов, а також судді Вищого господарського суду, представники громадських організацій, адвокати та науковці.  

Асоціація правників України, зокрема, профільний Комітет з процесуального права, і надалі працюватиме над розробкою та впровадження змін до діючого законодавства. Долучайтеся до роботи! Інформацію про Комітет та його роботу можна отримати на сайті АПУ.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?